Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-TrzejMuszkieterowie(8)-od-08-11-2017-do-07-02-2018
B-1-POP-RADIO

Autem przez... schody, bo szybciej. ZDM: postawimy słupki

› bieżące 18 dni temu    6.11.2017
s
komentarzy 9 ocen 8 / 100%
A A A
 fot. MSO

- Kierowcy robią sobie skrót i z alei KEN zjeżdżają po... schodach - skarży się mieszkanka Wiolinowej. Zarządca drogi co prawda, żadnego takie przypadku nie stwierdził, że już wkrótce i tak staną tam słupki.

- Czy nie można tutaj słupków postawić dla bezpieczeństwa pieszych i zbędnych kosztów naprawiania schodów? - pyta pani Jolanta, która obserwuje kaskaderskie popisy kierowców już od dłuższego czasu.

Auta mają zjeżdżać z alei KEN w wąskie schody obok kościoła pw. Wniebowstąpienia Pańskiego, prowadzące w kierunku Wiolinowej i Melodyjnej. Dzięki temu oszczędzają czas - nie muszą objeżdżać osiedla dookoła. Obok co prawda jest stary zjazd dla aut, ale po pierwsze od dawna oficjalnie niedostępny, po drugie nie jest na wprost przejścia dla pieszych, którym auta robią sobie skrót.

Co ciekawe, księża z sasiadującego ze schodami kościoła nie widzieli tu nigdy samochodów (przynajmniej w dzień), ale mówią o innych pojazdach, które przyczyniają się do dewstacji schodów.

Nie widzieliśmy, żeby schodami jeździły samochody, ale deskorolkarze, rolkarze i skutery, tak - mówi ksiądz Karol z parafii Wniebowstąpienia Pańskiego.

Zapytany o problem schodów Zarząd Dróg Miejskich, potwierdza, że w ramach remontu ścieżki rowerowej przy al. KEN schody były naprawiane. Urzędnicy co prawda nie stwierdzili przypadków, by kierowcy po nich jeździli, ale deklarują działania prewencyjne.

Zamontujemy słupki, które zablokują możliwość skracania sobie drogi przez kierowców - mówi Paweł Olek z Zarządu Dróg Miejskich.

Aby dojechać do budynków przy ul. Wiolinowej 2 od strony Pasażu Ursynowskiego kierowcy muszą przejechać przez osiedle od strony Melodyjnej lub Surowieckiego. Bezpośredni swobodny dojazd pod blok jest od strony al. KEN.

+ 8 głosów: 8 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (9)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ursyniak
10 dni temu 9
Te schody to można pokonać tylko terenówką
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Stefan
14 dni temu 8
bezczelność kierowców nie zna granic
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ goostav234
15 dni temu ocena: 0%  7
Zmienić profil chodów tak żeby zjeżdżajac urywali podwozie.
odpowiedz oceń komentarz 0 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jan
17 dni temu ocena: 80%  6
Deskorolkarze niszczą schody, dobre. Zabronić. Kobietom w szpilkach i posiadającym podkute obuwie też zabronić, albo niech zzuwają.
odpowiedz oceń komentarz 4 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jarek
18 dni temu ocena: 100%  5
w ubieglym tygodniu widzialem jak skoda octavia zjeżdzała po tych schodach,ale chyba nawigacja tak kierowce poprawadziła...
odpowiedz oceń komentarz 7 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ wojtek
18 dni temu ocena: 50%  4
skoro "Auta mają zjeżdżać..." to co się dziwicie, że zjeżdżają! ;-) nie mogę się już doczekać, gdy RJP uzna tę kretyńską formę językową za niedorzeczną.
odpowiedz oceń komentarz 2 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sss
18 dni temu ocena: 46%  3
To jakieś brednie chyba że monstertruckiem
odpowiedz oceń komentarz 6 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Piotrek
18 dni temu ocena: 73%  2
Wszyscy okoliczni mieszkancy wiedza, ze samochody jezdza po tych schodach, to zadna nowosc. Slupki powinny byc juz dawno postawione.
odpowiedz oceń komentarz 11 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sloma
18 dni temu ocena: 84%  1
Gwarantuje wszytkim niedowiarkom, ze samochody malo ze zjezdzaja po schodach to nawet wjezdzaja, samochody ktore wjezdzajac to dostawcy pizzy a zjezdzaja rozni kierujacy, srednio kilka razy w tygodniu, niech zamontuja kamere i wtedy uwierza!!! Po drugiej stronie mieszkam na AL.KEN 94 wiec wszystko widze!!! Zrobie kilka zdjec i wysle na haloursynow.
odpowiedz oceń komentarz 16 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Proba-DAGRASSO