Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-DaGrasso-od-01-10-2017-do-31-12-2017
B-1-POP-RADIO

Blaszane budy blokują nową ścieżkę rowerową

› bieżące 3 miesiące temu    21.08.2017
sSławek Kińczyk
komentarzy 18 ocen 8 / 63%
A A A
 fot. SK

Absurd na nowej ścieżce rowerowej wzdłuż Ciszewskiego. Przed blaszakami przy przystanku autobusowym asfalt nagle się urywa. Budowę ścieżki zablokowali właściciele pawilonów, którzy nielegalnie zajmują teren. Termin oddania całej ścieżki jest zagrożony także z powodu słupa przy Pustułeczki.

- Przyjrzyjcie się bublowi na Ciszewskiego. Człowiek jedzie nową ścieżką i nagle koniec - dalej są już tylko blaszaki - mówi nasz czytelnik Artur. 

Remont drogi rowerowej wzdłuż Ciszewskiego i Roentgena to największa tego typu inwestycja na Ursynowie w tym roku. W sierpniu drogowcy skończyli odcinek pomiędzy Dereniową a Pileckiego - zamiast wysłużonej kostki pojawił się tu gładki asfalt. Rowerzyści są jednak rozczarowani - nowa droga nie prowadzi wprost do przejazdu rowerowego przez Pileckiego. Aby do niego dotrzeć, trzeba przejechać przez chodnik, którym piesi idą do przystanku i wjechać na pozostawioną starą kostkę. Wyraźnie widać, że coś poszło nie tak.

- O co chodzi? Przecież w planach było wyprostowanie ścieżki - pytają nas ursynowscy rowerzyści.

Aby wytyczyć ścieżkę muszą jednak zniknąć blaszane pawilony. Zarząd Dróg Miejskich już rok temu rozwiązał z handlowcami umowy na zajęcie pasa drogowego, wyprowadzka szła jednak opornie. Dwa pawilony zniknęły, ale właściciele pozostałych dwóch nie zamierzają się wynieść. ZDM postanowił rozpocząć opóźnioną budowę drogi rowerowej.

- Wobec właścicieli tych obiektów prowadzone są postępowania administracyjne w sprawie przywrócenia pasa drogowego do stanu poprzedniego, czyli usunięcie kiosków handlowych. Natomiast za okres, w którym przedmiotowe kioski handlowe stały nielegalnie zostanie wymierzona kara pieniężna - mówi Paweł Olek z ZDM.

Drogowcy zapowiadają, że jak tylko uda się usunąć pawilony, dobudują brakujący fragment ścieżki. Do tego czasu rowerzyści muszą przejeżdżać przez chodnik i starym fragmentem ścieżki dostać się do przejazdu przez Pileckiego. Taka prowizroka może potrwać pół roku a nawet dłużej. Procedury usuwania nielegalnych kiosków z pasów drogowych są długotrwałe. Najlepszym przykładem jest blaszak u zbiegu al. KEN i Wąwozowej, z którym miasto walczy już od półtora roku.

Problemy też przy Pustułeczki

To niejedyny punkt, w którym budowa nowej drogi rowerowej wzdłuż Ciszewskiego i Roentgena nie idzie zgodnie z planem. Kolejny to rejon ul. Pustułeczki, gdzie drogowcy wciąż nie mogą wylać asfaltu. Powód? Wykonawca remontu czeka na zgodę Innogy Polska na przesunięcie słupa energetycznego, który blokuje prace. Termin oddania całej ścieżki do użytku jest zagrożony. ZDM planował, że wykonawca zakończy prace do 28 sierpnia, ale prawdopodobnie nastąpi to najwcześniej w połowie września.

Rowerzyści z Ursynowa pytają też o to, co z remontem ostatniego odcinka ścieżki przy Ciszewskiego - od al. KEN w kierunku Rosoła i dalej do Nowoursynowskiej. ZDM chce tę drogę wyremontować, ale na razie nie ma na to pieniędzy.

- Mamy pełną świadomość o konieczności realizacji tego odcinka - prawdopodobnie po obu stronach ul. Ciszewskiego - mówi Paweł Olek.

Remont ma być jednak skoordynowany z budową ul. Ciszewskiego-bis, która może ruszyć już w przyszłym roku.

+ 5 głosów: 8 (63%) 3 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (18)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ AZX
3 miesiące temu ocena: 83%  18
@redakcja - Panie Redaktorze a może wymieni Pan z imienia i nazwiska tych "rowerzystów" z Ursynowa którzy tak dopytują ZDM? Czegoś się boją że nie podają imion? A może to panowie z masy krytycznej? A może to te same osoby które piszą o sobie "reprezentanci" środowiska rowerzystów warszawskich? A może to te same osoby które "niezależnie" i "bezinteresownie" opiniują projekty budżetu partycypacyjnego? Skończmy z tą farsą która ma miejsce na Ursynowie i nie tylko!
odpowiedz oceń komentarz 10 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Pełnynocnik_rowerowy
3 miesiące temu ocena: 53%  17
A może to inicjatywa Stefana, który walczy wszelkimi sposobami z rowerowcami ???
odpowiedz oceń komentarz 9 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Krystyna Wyroślak
3 miesiące temu ocena: 27% 16
Nie Stefana, tylko Orzeła i jego przydupasów z Ciołkiem na czele
~ observer
3 miesiące temu ocena: 11%  15
Trolle pana Kępy rzuciły się do minusowania nieprzychylnych komentarzy.
odpowiedz oceń komentarz 1 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ facepalm
3 miesiące temu ocena: 44%  14
czyli po remoncie jest gorzej jak przed. Brawo zdm i władze dzielnicy. Proponuję też mieszkańcom, ja sam się wybiorę, powiedzieć kilka ciepłych słów w blaszaku i piętnować takie zachowania jak właścicielki tego straszaka, który nie [pozwala na rozwój dzielnicy. Dlaczego portal nie odezwie się do włascicielki i nie zapyta wprost dlaczego robi tak wiele by uprzykrzyć życie mieszkańców.
odpowiedz oceń komentarz 81 103
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Cytad
3 miesiące temu ocena: 99%  13
100 metrów asflatu. Nawet tego nie potrafią... Masakra
odpowiedz oceń komentarz 114 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ AZX
3 miesiące temu ocena: 56%  12
Wiecie co - po ostatnich akcjach rowerzystów na Ursynowie i całej Warszawie - dobrze im tak! Niech te blaszaki stoją jak najdłużej...
odpowiedz oceń komentarz 120 94
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ observer
3 miesiące temu ocena: 44% 11
Ile dostajesz z urzędowej kasy za pisanie takich komentarzy?
oceń komentarz 81 103
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ AZX
3 miesiące temu ocena: 91% 10
@observer - czemu uważasz że mam coś wspólnego z urzędem/urzędnikami albo coś w tym stylu? Czy może to Ty jesteś kolejnym rowerowym psychopatą który świata nie widzi poza swoim wybujałym rowerowym ego?
oceń komentarz 10 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Krystyna Wyroślak
3 miesiące temu ocena: 44%  9
Budy imienia Kamila Orzeła, wyglądają zupełnie jak targ wiejski w Jego rodzinnej Poniatowej, tylko granulatu z opon dookoła brakuje. No i te budy nie zostały sfinansowane z funduszy ełropejskich.
odpowiedz oceń komentarz 91 116
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Hania
3 miesiące temu ocena: 100%  8
Zlikwidowano sklepy spożywcze i odzieżowy, a alkoholowe mają się świetnie ( są dwa vis a vis) pozostałych nie ma już od roku czy to jest w porządku?
odpowiedz oceń komentarz 62 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ StasioJasio
3 miesiące temu ocena: 55%  7
A myslisz ze jakby burmistrzem byl kto inny poszloby sprawnie? takie mamy prawo, mozna sie odwolywac, procedury trwaja dlugo, bardzo dlugo - a - blaszaka sila nie mozna usunac . takze akurat twoj wpis jest bezcelowy i totalnie bez sensu
odpowiedz oceń komentarz 115 95
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ observer
3 miesiące temu ocena: 45% 6
Pewnie tak. Kępa jest najgorszym burmistrzem w historii dzielnicy.
oceń komentarz 82 100
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ observer
3 miesiące temu ocena: 43%  5
Która to już kompromitacja ekipy Kępa, Orzeł, Pomianowski? Bo straciłem rachubę :(
odpowiedz oceń komentarz 98 131
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bebzon
3 miesiące temu ocena: 76% 4
Która to już kompromitacja bufetowej i jej ekipy z ZDMu. Bo straciłem rachube
oceń komentarz 142 45
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mom
3 miesiące temu ocena: 63% 3
przecież to nie Kempa, tylko miejscy
oceń komentarz 118 70
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ observer
3 miesiące temu ocena: 45% 2
Ścieżka może miejscy, ale budy Kępa. Co nie zmienia faktu, że to i tak jedna wielka peowska rodzina.
oceń komentarz 83 100
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ AZX
3 miesiące temu ocena: 91% 1
Ludzie ocknijcie się jaki kempa jeżeli to stoi na ulicy ZDMu? Zamiast kolejne reklamy na autobusach o "cudownych" rowerzystach to niech puchalski i spółka wezmą się może za robotę? Bufetowa i jej cudowne rowerowe dziecko temu winni...
oceń komentarz 10 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Proba-DAGRASSO