Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A-1 BORAMED-stała-główna
B-1-POP-RADIO

FELIETON. Chcieli stolicy, robią wiochę. O co chodzi "Projektowi Ursynów"?

› bieżące 9 miesięcy temu    15.02.2017
sSławek Kińczyk
komentarzy 60 ocen 264 / 51%
A A A
 fot. SK

Lokalne stowarzyszenie "Projekt Ursynów" to mistrz demagogii na Ursynowie. Tym razem - bez rzeczowych argumentów i wbrew prawu - domaga się de facto wstrzymania planowanej od lat inwestycji, przebudowy ul. Rosoła. Działacze, którzy rok temu obiecywali nam uczynienie z naszej dzielnicy "stolicy Warszawy", dziś chcą, abyśmy stali się... przysłowiową wiochą.

Jak to zwykle u populistycznych polityków bywa, brakuje wiedzy, szerszego spojrzenia i rzetelnych argumentów. W trakcie przebudowy ul. Rosoła, na odcinku od Jeżewskiego do Wąwozowej, ma zniknąć ok. 90 miejsc parkingowych. Jednak słowa o likwidacji (150 miejsc - twierdzą aktywiści) są wyjątkowo demagogiczne. Przebudowa ulicy planowana jest od 2004 roku, wtedy została wpisana do wieloletnich planów inwestycyjnych Warszawy.

Żądania "Projektu Ursynów", aby wrócić do projektowania inwestycji opóźnią ją o kolejne miesiące, jeśli nie lata, i sprowadzą na Kabaty prawdziwą katastrofę. Jak sobie Kamil Orzeł (szef ugrupowania) wyobraża funkcjonowanie skrzyżowania Wąwozowej, Relaksowej i Rosoła, gdy ta ostatnia nie zostanie poszerzona na czas? Pierwsze samochody pojadą przecież ul. Rosnowskiego już w sierpniu - TEGO ROKU!

Demagogią jest również twierdzenie, że 90 miejsc parkingowych znika "nagle" i bez uprzedzenia. To zawsze były miejsca tymczasowe. Przypomnijmy fakty.

W 2015 roku Zarząd Dróg Miejskich rozgrodził parkingi społeczne, udostępniając miejsca postojowe wszystkim kierowcom z okolicy (być może to był największy błąd drogowców - z darowanego kierowcom trudno zrezygnować). Plany budowy Rosoła zaczęły się materializować, gdy władzę przejęła koalicja PO-IMU-Jurczyńska i... "Projektu Ursynów". Również w 2015 roku dzielnica konsultowała projekt ze spółdzielnią mieszkaniową "Osiedle Kabaty", ówczesni prezesi nie mieli zastrzeżeń do kwestii parkingowych.

Dlaczego "Projekt Ursynów" nie włączył się w konsultowanie powstającego wówczas projektu przebudowy? Przecież - jako współkoalicjant - doskonale znał zamierzenia ratusza. Zamiast podburzać ludzi tuż przed rozpoczęciem budowy, ugrupowanie mogło aktywnie włączyć się w walkę o zmiany. Wtedy gdy był na to czas. Teraz żąda wydania kolejnych publicznych pieniędzy na ponowne zmiany. Strzeż nas Panie przed takimi "gospodarzami"!

Jeśli już jesteśmy przy gospodarności... Kogo właściwie reprezentuje w tej sprawie "Projekt Ursynów"? Bo na pewno nie mieszkańców całego Ursynowa, do czego radny Kamil Orzeł, szef PU, jest zobowiązany.

W planie miejscowym dla Kabat jest teren przewidziany pod parking wielopoziomowy. Działkę tę w wieczyste użytkowanie, właśnie w celu zaspokojenia potrzeb postojowych, otrzymała spółdzielnia "Osiedle Kabaty". Dlaczego spółdzielnia przez lata nie zrobiła nic, aby wybudować taki parking i rozwiązać na wieki wieków problemy z parkowaniem na swoim osiedlu? Pada argument o kosztach przerastających możliwości spółdzielni. A kieszeń ursynowskich podatników jest bez dna?

Dlaczego "Projekt Ursynów" kosztem nas wszystkich lobbuje na rzecz mieszkańców jednej ze spółdzielni, a raczej na rzecz jej władz? Jakie powiązania wchodzą tu w grę? Śmiało. Wytłumaczcie się pseudoobrońcy mieszkańców.

Wszystko wskazuje na to, że dla zdobycia paruset głosów, pozwolenia spółdzielni na wywieszenie swoich plakatów na klatkach przed wyborami samorządowymi oraz zdobycia kolejnej bazy mailingowej z danymi mieszkańców, radny Kamil Orzeł, uprawia już kampanię wyborczą. A to się nazywa czysty populizm.

"Projekt Ursynów" zapowiadał się jako organizacja prospołeczna, interesująca się losami Ursynowa i jego mieszkańców. Trzeba przyznać, że wiele jego projektów świetnie się przyjęło - m.in. Baby Mama Wymiana.  Chwalebne, choć kontrowersyjne, jest też zaangażowanie działaczy w sprawy komunikacyjne Ursynowa. Za każdym razem stawali w obronie mieszkańców, choć wielu się to nie podobało.

Jednak w przypadku przebudowy ul. Rosoła "Projekt Ursynów" zamiast mieć swój udział w zmienianiu Ursynowa, co sugerowało hasło "Ursynów stolicą Warszawy" uprawia najgorszej jakości politykę, która prowadzi nas do przysłowiowej "wiochy". Internauci nie przebierają w słowach, wskazując na prowincjonalne, pozawarszawskie pochodzenie szefów organizacji. My się do takiego poziomu nie zniżymy. Chciałoby się jednak zawołać do aktywistów PU, wśród których jest wielu cennych, aktywnych młodych ludzi: Nie idźcie tą drogą! Nie róbcie nam z Ursynowa wiochy!

Wstrzymywanie - bezprawne - zaawansowanych projektów drogowych, tak ważnych dla wszystkich kierowców jest drogą donikąd. Narażanie ursynowskich podatników na kolejne finansowe straty, właściwie eliminuje działaczy organizacji z prawa do współrządzenia Ursynowem. 

Przyjmijcie do wiadomości drodzy lokalni politycy "Projektu Ursynów" na czele z Kamilem Orłem i wiceburmistrzem Łukaszem Ciołko, że tym razem zaspaliście w konkurencji "łapać wyborcę". Politycznych profitów z podburzania ludzi nie będzie. Rosoła musi być przebudowana. Tego wymaga interes Ursynowa, jak na razie ważniejszy niż Wasz.

+ 134 głosów: 264 (51%) 130 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (60)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Agnes
9 miesięcy temu ocena: 33%  60
Karierowicze. Jestem zdegustowana ich działaniami. Już nigdy nie zagłosuję na PU/IMU. Zawiodłam się. Miała być nowa jakość, a oni są gorsi niż Nasz Ursynów. Trzeba szukać czegoś nowego. Rozsądni wydają się ludzie z Otwartego Ursynowa. Widać, że oni stawiają na bezpieczeństwo pieszych, uczniów. Być może Nowoczesna, ale o nich mało słychać.
odpowiedz oceń komentarz 7 14
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkanka
9 miesięcy temu ocena: 74% 59
Przecież Otwarty Ursynów to stara wiara z Naszego Ursynowa - ta która zbudowała ten wizerunek, który porównujesz do PU/IMU. Teraz na Ursynowie widać nową jakość w NU - odeszli hamulcowi to i NU ruszyło w końcu do przodu
oceń komentarz 14 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ adamm
9 miesięcy temu ocena: 86% 58
@Agnes - otwarty ursynów to tania propaganda która nie ma nic do zaoferowania mieszkańcom - przynajmniej obecnie. Niech wspierają dalej zwężenia jezdni czyli pasy rowerowe pod przykrywką poprawy bezpieczeństwa to ludzie przy najbliższej okazji im podziękują...
oceń komentarz 12 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ stefek
9 miesięcy temu ocena: 60% 57
wszyscy są warci siebie, całe to PU, IMU, NU i otwarty, banda polityków którzy chcą się dorwać do stołków a dla mieszkańców nic nie robią, co najwyżej mydlą oczy
~ Sandra
9 miesięcy temu ocena: 58%  56
Wieje wiochą od tego Orła i Kempy.
odpowiedz oceń komentarz 7 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hra
9 miesięcy temu ocena: 70%  55
Pelna zgoda. O ile dzialania skierowane na obrone nas wszystkich przed rowerowym szalenstwem w postaci zwezania ulic i malowania na nich pasow rowerowych sa cenne i potrzebne, to w przypadku Rosola protest jest absurdalny i skierowany przeciwko mieszkancom. Trzeba sie opamietac i nie zglaszac wszedzie gdzie sie da, byle bylo troche szumu wokol wlasnych dzialan.
odpowiedz oceń komentarz 14 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Warszawa_1944
9 miesięcy temu ocena: 61%  54
Od kiedy szefowie Projektu Ursynów mieszkają na Ursynowie? Czy chodzili tutaj do przedszkola, podstawówki, szkoły średniej? Czy na Święta, wszystkich świętych odwiedzają groby swoich rodzin na warszawskich cmentarzach?
odpowiedz oceń komentarz 19 12
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ operator_hermitowski
9 miesięcy temu ocena: 59%  53
Z całym szacunkiem ale to nieprawdopodobne, że przyjezdni bezrefleksyjnie kształtują naszą dzielnicę mając za nic ludzi którzy mieszkają tu 20 lub nawet 30+ lat. Kształtowanie polityki samorządowej poprzez generowanie animozji być może sprawdziło się w Lublinie i/lub w Białymstoku ale na tutaj Ursynowie mamy ździebko odmienne realia. Kamila Orła, Macieja Antosiuka i Łukasza Ciołko wzywamy do przemyślenia drogi którą podążają.
odpowiedz oceń komentarz 66 46
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Andrzej
9 miesięcy temu ocena: 58%  52
Jak mówi stare porzekadło - człowiek ze wsi wyjdzie ale wieś z człowieka nigdy.
odpowiedz oceń komentarz 47 34
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Stefek
9 miesięcy temu ocena: 57%  51
Godz. 19 a w gabinecie Ciołka światło, narada kryzysowa siedzą i piszą komentarze
odpowiedz oceń komentarz 50 37
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ crv
9 miesięcy temu ocena: 48% 50
pozdro Skubi
oceń komentarz 29 31
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Czerwona łapka
9 miesięcy temu ocena: 56%  49
Ktoś już to kiedyś napisał a ja chętnie powtórzę. Przeczytajcie tylko te wpisy które są zaznaczone czerwoną łapką i dowiecie się prawdy o Projekcie Ursynów i ich dziesięciu fanatykach co siedzą i minusują niewygodne dla nich a bardzo prawdziwe wypowiedzi.
odpowiedz oceń komentarz 42 33
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zainteresowan
9 miesięcy temu ocena: 36% 48
A może zwyczajnie poziom warcholstwa pisanych przez ciebie komentarzy razi mieszkańców...
oceń komentarz 24 43
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zielona łapka
9 miesięcy temu ocena: 56% 47
przecież da się kliknąć tylko raz
oceń komentarz 22 17
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Andrzej
9 miesięcy temu ocena: 65% 46
Faktycznie. Nie wiem jak panowie Orzeł i Ciołko to robią, ale wszystkie komentarze nie po ich myśli są "wyminusowane".
oceń komentarz 24 13
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kocur
9 miesięcy temu ocena: 80% 45
Wystarczy wyczyścić pamięć przeglądarki i można głosować ponownie na dany komentarz.
~ mieszkaniec
9 miesięcy temu ocena: 71%  44
dobry felieton, Orzeł zapomniał że jest w koalicji i rządzi , przez dwa lata nie wiedział o planach przebudowy, to co on tam robił - rósł . wstyd
odpowiedz oceń komentarz 53 22
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Andrzej
9 miesięcy temu ocena: 77% 43
Bardzo dobry felieton. A koalicja dziwna faktycznie, nikt do nikogo się nie przyznaje i jak pojawi się problem to rączki umywają i w krzyk i płacz, że portierom płaszcze kradną.
oceń komentarz 30 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ adamm
9 miesięcy temu ocena: 42%  42
Panie Redaktorze - abstrachując zupełnie od tematu o którym Pan pisze, czy teraz na HU będziemy mieli politykę zamiast sensownych artykułów? Szczerze powiedziawszy w nosie mam Pana zdanie w tej sprawie ponieważ ja jako czytelnik powinienem je sobie wyrobić...
odpowiedz oceń komentarz 35 48
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ onyx
9 miesięcy temu ocena: 61% 41
Felieton (fr. feuilleton – zeszycik, odcinek powieści) – specyficzny rodzaj publicystyki, krótki utwór dziennikarski (prasowy, radiowy, telewizyjny) utrzymany w osobistym tonie, lekki w formie, wyrażający - często skrajnie złośliwie - osobisty punkt widzenia autora. za Wikipedią
oceń komentarz 25 16
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Andrzej
9 miesięcy temu ocena: 74% 40
Panie adamm, abstrachując od tematu, ale skąd w panu tyle zarozumialstwa, żeby myśleć, że kogoś interesuje co ma Pan w nosie?
oceń komentarz 29 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ adamm
9 miesięcy temu ocena: 33% 39
@Andrzej - zarozumialstwo to z Pana wychodzi czytając Pana komentarze. Ja piszę w swoim imieniu ponieważ mam dosyć uprawiania polityki przez poszczególne portale internetowe a tutaj właśnie ma to miejsce. Jeżeli akceptuje Pan takie podejście Redakcji to znaczy że zaraz oprócz politycznych telewizji i gazet dołączy do tego HU który będzie kolejną tubą polityczną. Od dziennikarzy osobiście oczekuje bezstronnych artykułów. @onyx - nie musisz przytaczać regułki bo wiem co to felieton - nie akceptuję jednak tego aby HU stało się polityczne.
oceń komentarz 8 16
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ stefek
9 miesięcy temu ocena: 100% 38
Przecież to jest felieton i wyraźnie jest to napisane w tytule. Nie ma nic złego w wyrażaniu swojego zdania, jeśli tylko wyraźnie podkreślimy że jest to subiektywna ocena. Dwie godziny wcześniej był przecież artykuł reporterski na ten temat. Problem jest kiedy dziennikarz udaje bezstronny artykuł, a potem pisze politycznie. Tutaj nikt niczego nie udaje.
~ adamm
9 miesięcy temu ocena: 50% 37
@stefek - zgadzam się z Twoją wypowiedzią że nikt tu niczego nie udaje ale jako czytelnik mam prawo mieć inne zdanie czy felieton był potrzebny czy nie. Uważam że pisząc ten felieton Pan Redaktor zaczyna przekraczać jednak cienką linię pomiędzy dziennikarstwem a polityką nic poza tym.
~ stefek
9 miesięcy temu ocena: 83% 36
Masz prawo a ja mam prawo się z tobą nie zgadzać :) Pan redaktor tak samo ostro pisał o innych, wystarczy przypomnieć jego felietony o Guziale lub o skoku NU na budżet partycypacyjny. Więc moim zdaniem raczej dowodzi tym że potrafi ostro zareagować na nadużycia polityków niż że sam w nią wchodzi. A przecież od tego są media żeby właśnie kontrolować polityków i wytykać nadużycia.
~ adamm
9 miesięcy temu ocena: 83% 35
Stefek - jasne. Każdy ma prawo do swojego zdania czego nie rozumieją inni użytkownicy tutaj piszący. Na tym proponuję zakończyć. Pozdrawiam
~ Dolina Służewiecka
9 miesięcy temu ocena: 70%  34
Robi się ciekawie. Nasza polityczna okręgówka sądzi, że na Ursynowie mieszkają sami idioci. Okazuje się, czytając komentarze, że nie tylko idioci. Nie tylko mieszkają tu hodowcy gołębi na parkingach, wykonawcy wiercący w ścianach wiertłami do metalu, kretyni z wraków, urządzający rajdy na KEN, kretyni jeżdżący motocyklami bez tłumików, kretyni z TIR-ów bez przepustek. Są też inteligentni ludzie, ta milcząca większość, pracująca uczciwie na codzienny chleb. Dlatego cenimy burmistrza Kempę a nawet redaktora Kińczyka.
odpowiedz oceń komentarz 37 16
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nicki minaj
9 miesięcy temu ocena: 42%  33
Czy tylko mi się zdaje, że postulat hamowania tego poszerzenia nawet nie padł, a jest tyle szumu o nic?
odpowiedz oceń komentarz 25 35
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ basta
9 miesięcy temu ocena: 31%  32
Darujcie sobie ten hate na Orła. Jedyny radny, który zauważa to, czego nie widzą inni i reaguje słusznie czy nie. Gdzie jest reszta opcji na Ursynowie? Czemu czas spędzają głównie na przepychankach w internecie?
odpowiedz oceń komentarz 24 53
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Andrzej
9 miesięcy temu ocena: 82% 31
To nie jest hejt, tylko uzasadniona krytyka. Ten pan radny literalnie robi wiochę z inteligenckiej dzielnicy.
oceń komentarz 31 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ tragikomedia
9 miesięcy temu ocena: 36%  30
Te wszystkie oszczerze komentarze tak sztuczne... :')
odpowiedz oceń komentarz 22 39
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Andrzej
9 miesięcy temu ocena: 76% 29
Dokładnie. Hejt na Pana redaktora pewnie sami zainteresowani, bohaterowie tekstu produkują.
oceń komentarz 28 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ursynowianka z Kabat
9 miesięcy temu ocena: 35%  28
A my stoimy murem za panem Orłem. I będzie tak dopóty dopóki będzie bronił nas przed samowolką urzedników. Brawo!
odpowiedz oceń komentarz 28 52
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jacek
9 miesięcy temu ocena: 75% 27
Przypominam, że to projekt Urzędu Dzielnicy, więc gdzie był Orzeł kiedy dzielnica szykowała projekt?
oceń komentarz 39 13
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jan
9 miesięcy temu ocena: 43% 26
a to radny Orzeł projektuje ulice?! no śmieszne
oceń komentarz 12 16
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Andrzej
9 miesięcy temu ocena: 82% 25
Nie sądzę, żeby radny Orzeł potrafił cokolwiek zaprojektować.
oceń komentarz 32 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obywatel Ursynowa
9 miesięcy temu ocena: 38%  24
Widać, że Dominiaki i inne szkodniki piszą komentarze... Szkoda gadać, że chwytają się takich metod jak na grupie...
odpowiedz oceń komentarz 30 49
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Andrzej
9 miesięcy temu ocena: 83% 23
Mi również nie podoba się tak brutalny atak na Pana redaktora za napisane jak jest.
oceń komentarz 30 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ola
9 miesięcy temu ocena: 17%  22
Jakby pisał prawdę to ludzie by wiedzieli, że PIS już przejmuje władzę w dzielnicy poprzez cichy desant na spółdzielnie. Kradną i niszczą. Mieszkańcy są oszukiwani na każdym kroku.
odpowiedz oceń komentarz 11 52
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Andrzej
9 miesięcy temu ocena: 87% 21
Czyli Orzeł i Ciolko są z PiSu i jednocześnie są w koalicji z Platformą Obywatelską?
oceń komentarz 27 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lotnisko w Białymstoku
9 miesięcy temu ocena: 58%  20
Kamil Orzeł i Łukasz Ciołko z Projektu Ursynów oraz ta ich bardzo wąska grupka gimbusów żądnych kariery politycznej dali się poznać jako ludzie dla których liczy się jedynie manipulowanie mieszkańcami Ursynowa. Ursynów to dzielnica inteligencji niech wracają dzieci do Białegostoku oraz Lublina i tam niech manipulują mieszkańcami. Ursynów żegna manipulantów.
odpowiedz oceń komentarz 50 36
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ warsaviak
9 miesięcy temu ocena: 86% 19
W Białymstoku ani w Lublinie nie ma dróg więc nie ma czego oprotestowywać.
oceń komentarz 24 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kocur
9 miesięcy temu ocena: 59%  18
Dobry tekst, podpisuję się pod tym obiema rękami.
odpowiedz oceń komentarz 46 32
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ abba
9 miesięcy temu ocena: 60%  17
nie słuchać tych pieniaczy, przebudowa musi być, to było wiadome od lat. Nie mają prawa tego blokować !
odpowiedz oceń komentarz 44 29
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ stefek
9 miesięcy temu ocena: 53%  16
pan Kińczyk jak zawsze nie boi się wyrażać swoich poglądów, nawet jeśli spłynie na niego hejt trolli, dlatego jestem fanem haloursynów
odpowiedz oceń komentarz 40 36
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nicki minaj
9 miesięcy temu ocena: 24% 15
dziennikarz nie jest od wyrażania poglądów
oceń komentarz 10 31
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Andrzej
9 miesięcy temu ocena: 87% 14
Pan Kińczyk jest redaktorem naczelnym opiniotwórczego portalu i jak każdy obywatel ma prawo do wyrażania swoich poglądów.
oceń komentarz 27 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obywatelka
9 miesięcy temu ocena: 17% 13
A ja nie bo Pan Naczelny także rodem z Warszawy a tym bardziej z Ursynowa nie jest. Czysty biznes nic poza tym....
~ LUBLIN STOLICOM WARSZAWY
9 miesięcy temu ocena: 61%  12
Projekt Ursynów potrafi jedynie być przeciw czemuś. Nie mają żadnego pomysłu na Ursynów. Potrafią jedynie protestować i to z reguły przeciw swoim własnym decyzjom lub ich braku mimo wpływu jaki mają w zarządzaniu dzielnicą. No ale przecież o wiele łatwiej chwalić się sukcesami innych i kreować konflikty żeby zbierać dane osobowe mieszkańców do kolejnych wyborów. Nie mają żadnej inicjatywy i nie potrafią zaprezentować żadnych pomysłów bo ich poprostu nie mają. Mają natomiast mieszkańców za debili. Zobaczymy już w najbliższych wyborach za kogo mają się sami mieszkańcy.
odpowiedz oceń komentarz 50 32
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ -Mieszkaniec z Kabat
9 miesięcy temu ocena: 65%  11
Mówiono o tym od dawna, że PU to granie na najbardziej negatywnych emocjach mieszkańców. Tu chcą zwężać, tam poszerzać. Zawsze ustawią się tak, aby zrobić awanturę i ugrać na emocjach kilka głosów. ZERO konstruktywnych propozycji tylko podpalanie. ZERO jakiegokolwiek dialogu z różnymi stronami konfliktów, ale to akurat zrozumiałe, bo sami tworzą te konflikty. Tak to się kończy jak głosuje się na pierwszego z listy. W 2004 roku to Pan Orzeł nie mieszkał jeszcze na Ursynowie, ani w Warszawie. Jego koleżka Ciołko również.
odpowiedz oceń komentarz 50 27
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ komandos
9 miesięcy temu ocena: 37%  10
największy paszkwil w historii ursynowskiego dziennikarstwa :-) poziom TVN-u...
odpowiedz oceń komentarz 29 49
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Andrzej
9 miesięcy temu ocena: 100% 9
Jazgot bohaterów felietonu Pana redaktora wręcz wyborny.
oceń komentarz 32 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec Osiedla Kabaty
9 miesięcy temu ocena: 43%  8
A mnie się zdaje, że pan Orzeł po prostu zaprosił nas do dialogu. Jeszcze nie padła żadna teza i nie było tego spotkania!!! Skąd są wyssane te dyrdymały?!
odpowiedz oceń komentarz 30 40
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Andrzej
9 miesięcy temu ocena: 89% 7
To nie są dyrdymały, a ten pan nie jest żadnym panem.
oceń komentarz 24 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ nick
9 miesięcy temu ocena: 49%  6
jak dla mnie pan Kińczyk przestał w tej chwili być dziennikarzem
odpowiedz oceń komentarz 57 60
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Misiewicze są na Ursynowie
9 miesięcy temu ocena: 60% 5
Dlaczego? Bo dostrzegł wkońcu to co wstydzili się powiedzieć wszyscy inni dookoła? I tak przesadził z tymi wartościowymi ludźmi w PU bo jest tam ich jedynie jedna dziewczyna z BWM, którą niestety Orzeł zmanipulował używając tylko i wyłącznie do zbicia kapitału PUlitycznego. Bez niej nie mieliby nawet jednej prawdziwej społecznej akcji. A dzięki tej jedynej akcji mogą politycy udawać społeczników. Żenada
oceń komentarz 43 29
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Orła Cień
9 miesięcy temu ocena: 58% 4
prawda w oczy kole?
oceń komentarz 35 25
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ jacek00
9 miesięcy temu ocena: 57% 3
Bo napisał prawdę i nazwał sprawy po imieniu?
oceń komentarz 42 32
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kabatka
9 miesięcy temu ocena: 71% 2
W sprawie rosoła prawda jest taka, że nikt nie zapytał nas o zdanie!!!! Ich spotkanie to dla nas jedyna szansa zadecydować o najbliższej NAM okolicy!!!
oceń komentarz 37 15
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Andrzej
9 miesięcy temu ocena: 75% 1
Każdy ma swoje Westerplatte! Nawet Pan Kińczyk. Czapki z głów Panie redaktorze za ten felieton.
oceń komentarz 18 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji