Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A-1 BORAMED-stała-główna
B-1-POP-RADIO

Hołubcowa jak poligon. Wyrwy w ziemi, błoto i zalegająca woda

› bieżące 7 miesięcy temu    5.04.2017
sKuba Turowicz
komentarzy 6 ocen 4 / 100%
A A A
 fot. GS

Odcinek ulicy Hołubcowej przypomina krajobraz po bitwie dywizji pancernych - wyrwy w ziemi na kilkadziesiąt centymetrów, błoto albo sucha skorupa - w zależności od warunków pogodowych. Mieszkańcy szukają pomocy i chcą normalnej drogi, teraz nie mogą tam nawet przejechać autem. Dzielnica nie pomoże. Dlaczego?

Ulica Hołubcowa na Zielonym Ursynowie doczekała się remontu drogi, jednak nie na całej długości. W 2015 roku powstała tam nawierzchnia tłuczniowa. Problem w tym, że renowacja objęła tylko odcinek ulicy - od numeru 24 po ostatnie zabudowania. Fragment do ul. Baletowej pozostał bez remontu, choć jest tam absolutnie niezbędny. Dlaczego mieszkańcy muszą tkwić w kosmicznych kraterach?

- Zrobiło się już tak źle, że nawet ciężarówki przejeżdżają przez sąsiednie pole - nie są w stanie pokonać tych nierówności. Ulica jest nieprzejezdna, musz zostawiać auto i ok. 300 metrów iść piechotą - opowiada Grzegorz Słowiński, mieszkaniec Hołubcowej.

Dzielnica tłumaczy, że zdewastowany fragment Hołubcowej nie jest drogą publiczną a jedynie skrótem, który utworzyli sami mieszkańcy. Remont nie dotyczy "dzikich" dróg, więc odcinek do ul. Baletowej pozostał nietknięty.

- Hołubcowa jest drogą publiczną na długości 2.400 metrów. Zaczyna się ona od ul. Poleczki a kończy w okolicy ul. Spornej. Od ulicy Baletowej mamy skrót, jaki zrobili właściciele gruntów. W 2015 roku dokonano remontu drogi publicznej, zgodnie z planem - tłumaczy Jakub Fiałek z urzędu dzielnicy.

Mieszkańcy Hołubcowej, którzy zmagają się z drogowym utrapieniem mają inne zdanie. Spodziewali się dociągnięcia asfaltu na całej długości ulicy.

- Skoro mam naliczany podatek za nieruchomość, to miasto powinno mi zapewnić chociaż drogę, którą mogę tam dotrzeć. Czy to normalne, że mamy na Ursynowie nieprzejezdne ulice? - pyta Grzegorz Słowiński.

Urząd dzielnicy podkreśla, że remont całej Hołubcowej będzie możliwy dopiero po uregulowaniu spraw własnościowych gruntów, a więc wykupie gruntów pod drogę. Nie nastąpi to szybko, na wykupy - podobnie jak na całym Zielonym Ursynowie - brakuje pieniędzy.

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (6)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ filip
7 miesięcy temu 6
Dzielnica jak i burmistrzowie ślizgają się aby wytrzymać do następnych wyborów i robią inwestycje tylko na pokaz przykładem jest zaniechanie budowy wiaduktu na Spornej
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ryży
7 miesięcy temu ocena: 100%  5
tak się kończy nieudolne zarządzanie dzielnica w wykonaniu lokalnej bojówki ONR'u. Tak proszę Państwa. młody Sekretarz tej organizacji ma ścisłe związku z ONR, tak samo prezes, który był członkiem Młodzieży Wszechpolskiej
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hyży
7 miesięcy temu ocena: 100% 4
chodzi Ci o działaczy projektu ursynów?
~ Arnie
7 miesięcy temu ocena: 100%  3
To część W-wy zapomniana przez Boga i ludzi. Aż niewiarygodne, że 10-12km od centum miasta są tereny tak zapuszczone, że przypominają trzeci świat, błoto, krzaczory, nielegalne zwałki śmieci i gruzu. Jest zrozumiałe, że z pieniędzmi na inwestycje jest krucho, zwłaszcza w takich miejscach gdzie jest niewielu mieszkańców. Z drugiej strony miasto (dzielnica) kompletnie nie ma pomysłu jak zagospodarować te tereny. Bliskość lotniska, 2 dróg szybkiego ruchu i linii kolejowej daje różnorodne możliwości, jakich nie ma gdzie indzej. Tym badziej że miasto jest właścicielem sporej ilości działek w tym rejonie.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Matka
7 miesięcy temu ocena: 0%  2
I czekaj tatko latka!!!
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ talencio
7 miesięcy temu ocena: 100%  1
"(...) Zaczyna się ona od ul. Poleczki a kończy w okolicy ul. Spornej.(...)" tłumaczy Jakub Fiałek. W takim razie proponuję zobaczyć jak wygląda odcinek od ul. Pląsy do ul. Mortkowicza. Jeszcze gorzej niż na tych zdjęciach.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji