Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-FortSluzew-20-11-2017do30-11-2017
B-1-POP-RADIO

Kiss & Ride przy każdej szkole? Oryginalny pomysł radnego

› bieżące 6 miesięcy temu    2.05.2017
sSławek Kińczyk
komentarzy 12 ocen 34 / 88%
A A A
Przejście przy Dereniowej - rejon SP 310Przejście przy Dereniowej - rejon SP 310 fot. SK

Parkingi Kiss & Ride przy każdej szkole. Takie rozwiązanie proponuje ursynowski radny. Dzięki niemu ma się skończyć codzienny poranny horror komunikacyjny przy placówkach oświatowych.

Co zrobić, by zniechęcić rodziców do podwożenia dzieci samochodami a przynajmniej ograniczyć ten zwyczaj do minimum? Radny Piotr Wajszczuk z Inicjatywy Mieszkańców Ursynowa proponuje parkingi Kiss and Ride.

Założenie jest proste - równoległe do ulicy miejsca parkingowe pod szkołą, buziak na do widzenia, dziecko idzie do drzwi szkoły na piechotę a kierowca kontynuuje trasę po maksymalnie 2 minutach postoju. Podobna zasada obowiązuje na 7 istniejących już w Warszawie K&R (nie zlokalizowanych przy szkołach) - m.in. na Kabatach.

IMU proponuje rozpoczęcie pilotażu od Szkoły Podstawowej nr 310 przy ul. Hawajskiej. Wkrótce dzielnica rusza z przebudową ulicy Dereniowej na odcinku od I. Gandhi do Ciszewskiego. Zgodnie z projektem z budżetu partycypacyjnego, ulica zostanie zwężona, wytyczone zostaną pasy rowerowe. Na przejściu przy szkole powstanie też sygnalizacja świetlna.

Społecznicy chcą, aby dzielnica wybudowała przed przejściem dla pieszych, zaledwie kilkadziesiąt metrów od wejścia do szkoły, kilka miejsc działających na zasadzie Kiss and Ride.

- Stworzenie miejsc K+R przy SP310 pozwoli rodzicom starszych dzieci na bezpieczne pożegnanie swoich pociech w samochodzie a usytuowanie tych miejsc daje pewność, że dziecko dotrze do szkoły bezpiecznie. Wprowadzenie tego rozwiązania powinno znacznie poprawić organizację ruchu pod szkołą - mówi Maciej Mackiewicz z IMU, współautor pomysłu.

Dzięki minutowemu postojowi mają się zwolnić miejsca parkingowe przy szkole i przy markecie Gross, dla rodziców młodszych dzieci, którzy muszą oddać dziecko prosto w ręce nauczyciela.

na zdjęciu: przed przejściem na Dereniowej miałyby powstać miejsca typu K&R

W interpelacji radny Wajszczuk zwraca się również do burmistrza, aby sprawdził możliwości stworzenia miejsc postojowych typu K+R przy pozostałych placówek oświatowych w naszej dzielnicy. Bo zamieszanie jakie codziennie rano tworzy się przy szkołach jest ogromne. Wszystko przez to, że rodzice chcą dowozić dzieci prosto pod drzwi szkoły.

- Przejście z dzieckiem z parkingu do szkoły staje się czymś na miarę heroicznego wyczynu, wyprawy na Mount Everest. I to jest smutne, że z wygody wolimy poświecić czyjeś bezpieczeństwo i czas spędzony z własnym dzieckiem - komentuje pan Andrzej, mieszkaniec Ursynowa.

Burmistrz Ursynowa zapowiada, że K&R przy Dereniowej powstanie. - Jest to już w planach zatwierdzonych w ubiegłym roku. Powstaną dwa tego typu miejsca do parkowania - mówi Robert Kempa.

Przebudowa Dereniowej od I. Gandhi do Ciszewskiego ma się zakończyć do 15 sierpnia.

+ 30 głosów: 34 (88%) 4 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (12)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Bolesław
6 miesięcy temu 12
https://www.youtube.com/edit?o... i dokończyć remont? / modernizację? / już nik nie wie o co chodzi- w sierpniu będzie rok.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zaglo
6 miesięcy temu ocena: 100%  11
Zamknąć szkoły, przedszkola i ulice na Ursynowie przed wieśniakami z gminy Piaseczno i skończą się wszystkie problemy, nie trzeba będzie nic zmieniać. Niech Piaseczno pobuduje sobie swoje obiekty za pieniądze swoich mieszkańców a nie podatki płacą tam a korzystają z całej infrastruktury Ursynowa i reszty Warszawy! Ciągle tworzą nam korki, smrodzą swoimi samochodami i zajmują miejsca parkingowe na osiedlach, żeby metrem jechać do centrum.
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gość
6 miesięcy temu ocena: 33%  10
Szczerze wątpię, czy ten niby poranny "horror" wynika z odwożenia dzieci do szkoły (jednej z mniejszych na Ursynowie)... a jeśli to z powodu odwożenia dzieci do przedszkola (jednego z największych na Ursynowie), to żaden K&R nie pomoże.
odpowiedz oceń komentarz 3 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kempa
6 miesięcy temu ocena: 52%  9
coraz gupsze te pomysły, na kabatach to sie nie przyjeo.
odpowiedz oceń komentarz 27 25
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jacek
6 miesięcy temu ocena: 45% 8
Może dlatego, że nie jest pod szkołą?
oceń komentarz 19 23
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kempa
6 miesięcy temu ocena: 68% 7
zajmijcie się poważnymi rzeczami a nie takimi duperalami darmozjady.
oceń komentarz 17 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ facepalm
6 miesięcy temu ocena: 42%  6
przecież po zwężeniu drogi tam będzie jeszcze większy horror jak teraz! Kilka miejsc? Czy radny tam kiedyś był i widział ile tam samochodów rano przyjeżdża do szkoły i przedszkola? Do tego dzięki tym zwężanym ulicom tylko bardziej zanieczyszcza nam się dzielnica bo samochody zamiast jechać cały czas stoją.
odpowiedz oceń komentarz 25 34
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Tomek
6 miesięcy temu ocena: 53% 5
A co ma propozycja radnego do zwężenia Dereniowej?
oceń komentarz 27 24
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nick
6 miesięcy temu ocena: 54%  4
Bardzo dobry pomysł. Przy Dereniowej (przy Sp310) powinno zmienić się rozgałęzienie na dwa pasy na pasach przejścia dla pieszych, bo teraz jest na środku i wyprzedzanie na pasach dla pieszych to obecnie norma/ ronda pasy przezbktore przechodzą dzieci do szkoły podstawowej.
odpowiedz oceń komentarz 27 23
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Super inicjatywa
6 miesięcy temu ocena: 58%  3
Brawo Wajszczuk !!! Brawo Mackiewicz !!! Brawo IMU !!!
odpowiedz oceń komentarz 35 25
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Singer
6 miesięcy temu ocena: 44%  2
Widać, że Wajszczukowi całusków brakuje. Może Wróblowa pomoże? Bo ona chyba tez cierpi :D
odpowiedz oceń komentarz 29 37
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Orła cień
6 miesięcy temu ocena: 52% 1
To pisałem ja, Kamil Orzeł. Mi na szczęście całuski dostarcza Tereska, mrrruk :)
oceń komentarz 32 29
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Proba-DAGRASSO