Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A-1 BORAMED-stała-główna
B-1-POP-RADIO

Kolejne światła staną na Ursynowie. Będzie też nowy skręt

› bieżące 2 miesiące temu    6.08.2017
sRedakcja haloursynow.pl
komentarzy 4 ocen 15 / 53%
A A A
 fot. ZDM

Deweloper budujący osiedle w okolicach Doliny Służewieckiej przebuduje skrzyżowanie ul. Nowoursynowskiej ze zjazdem do Fortu Służew. Powstanie tam sygnalizacja świetlna - informują miejscy drogowcy.

Dziś w tym miejscu istnieje skrzyżowanie umożliwiające wyłącznie skręt w prawo. Obsługuje ono dojazd do kilku budynków na terenie Fortu Służew. W pobliżu powstaje jednak duże osiedle mieszkaniowe, które znacznie zwiększy ruch w tym miejscu.

- W związku z tym deweloper został zobowiązany do przebudowy skrzyżowania z ul. Nowoursynowską - mówi Mikołaj Pieńkos z ZDM.

Powstanie tu sygnalizacja świetlna, umożliwiająca lewoskręt z ulicy Nowoursynowskiej w stronę fortu. W tym celu dobudowany zostanie pas do skrętu w lewo od strony Ursynowa. Sygnalizacja obejmie również niebezpieczne przejście dla pieszych przez ul. Nowoursynowską. Przebudowany zostanie również chodnik i fragment drogi dla rowerów.

"Fort Służew" to inwestycja mieszkaniowa firmy Turret Polska. Przy skrzyżowaniu Nowoursynowskiej i Doliny Służewieckiej powstaje 9-piętrowa zabudowa mieszkaniowa z wyraźnymi architektonicznymi nawiązaniami do sąsiedniego zabytku, łagodnie obniżająca się w kierunku fortu i istniejącego osiedla. Część mieszkaniowa obejmuje ponad 500 mieszkań, rozległy dziedziniec z fontanną, wielofunkcyjne boisko oraz nową zieleń.

Część historyczna projektu to z kolei rekonstrukcja koszar szyjowych VIII Fortu Twierdzy Warszawa. Ambicją dewelopera jest przywrócenie im dawnej świetności.

Na inwestycji skorzystają również okoliczni mieszkańcy. Ostatnia jej część to park ze starodrzewiem o powierzchni 6 ha wraz z dawną fosą. Turret chce go zrewaloryzować i przekazać dzielnicy za symboliczną złotówkę.

+ 8 głosów: 15 (53%) 7 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Król Polskiej Puszczy
2 miesiące temu ocena: 0%  4
Ulice Nowoursynowską należy otworzyć dla ludzi. Nie może być tak, że ulica jest zamknięta. Teren SGGW powinien przejśc w ręcę mieszkańców oraz Zakonu Kolumba. Tylko wtedy mieszkańcy docenią, że działam dla mieszkańców, ale bez nich.
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Cytad
2 miesiące temu ocena: 80%  3
Jeszcze by jakieś siatki maskujące tam zafundował ten deweloper, żeby nie było widać, jak paskudne bloczydła postawił, zwłaszcza od strony Nowoursynowskiej
odpowiedz oceń komentarz 4 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ co to znaczy???
2 miesiące temu ocena: 100%  2
zrewaloryzować park?
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Cytad
2 miesiące temu ocena: 100% 1
To znaczy kopiuj-wklej z materiałów promocyjnych dewelopera