Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-TrzejMuszkieterowie(8)-od-08-11-2017-do-07-02-2018
B-1-POP-RADIO

Masz auto na gaz? W podziemnym garażu nie zaparkujesz! Od czego to zależy?

› bieżące ponad rok temu    20.08.2015
sRedakcja haloursynow.pl
komentarzy 9 ocen 5 / 100%
A A A
Takie zakazy widnieją nad większością garaży podziemnychTakie zakazy widnieją nad większością garaży podziemnych fot. SK

Użytkownicy samochodów zasilanych gazem mają wielki problem. Nie mogą wjeżdżać do garaży podziemnych – prawie wszędzie są zakazy. 

Pan Paweł kupił mieszkanie na Ursynowie. Wykupił również miejsce postojowe w garażu podziemnym, bo w przyszłości miał zamiar kupić auto. Traf chciał, że to samochód z instalacją LPG.

- Nie mogę parkować w garażu podziemnym, bo administracja budynku wprowadziła zakaz parkowania samochodów z instalacją gazową. Miejsce stoi puste, a ja stawiam swój samochód pod chmurką – żali się nasz czytelnik.

Nie we wszystkich budynkach wprowadzono taki zakaz. Do niektórych garaży można śmiało wjeżdżać. Od czego to zależy?

- Chodzi o to, że nie każdy budynek jest wyposażony w odpowiednią wentylację. Jeżeli jej nie ma, wprowadzamy zakaz parkowania samochodów zasilanych instalacją LPG – mówi Piotr Wojtaszewski z Państwowej Straży Pożarnej.

- Większość samochodów, instalację gazową ma założoną dodatkowo – nie są to fabryczne urządzenia. Nie wiadomo jaka jest ich jakość i stan techniczny. Głównie chodzi o bezpieczeństwo mieszkańców – dodaje Wojtaszewski.

Od tej zasady nie ma wyjątków, więc posiadacze aut na gaz muszą parkować na miejscach naziemnych a te bardzo ciężko znaleźć. 

+ 5 głosów: 5 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (9)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ kierowca
21 dni temu 9
Proszę konkretny przepis. Na wielu forach są powtarzane te bzdury, ale konkretu żadnego. Z fizycznego punktu widzenia rozlana benzyna niewiele się różni od lpg, a samochody na benzynę wjeżdżają gdzie chcą. W swoim życiu widziałem 2 razy urwany zbiornik benzyny i rozlaną benzynę.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Czerwony_Chemik
ponad rok temu ocena: 85%  8
Kłopot polega na tym, że auta na gaz nie generują zagrożenia nawet w parkingach podziemnych bez wentylacji. Zbiorniki gazowe stosowane w samochodach wyposażone są w wielozawór który w razie wycieku LPG odetnie go i/lub wypuści do atmosfery nadmiar gdyby jego temperatura nadmiernie wzrosła i aby rzeczywiście powstało zagrożenie w postaci wystąpienia LEL rzeczony parking musiałby być zapełniony po wręby autami na LPG z których w tym samym momencie gaz by wyciekł wskutek bezpośredniej perforacji zbiornika gdyż tej klasy obiekty mają relatywnie dużą kubaturę. Generalnie zakaz jest wydawany bez faktycznego uzasadnienia potencjalnym zagrożeniem i stanowi wręcz swoistą obsesyjną fanaberię. Zresztą historia nie zna przypadku wybuchu w garażu którego bezpośrednią przyczyną było rozszczelnienie się zbiornika samochodowego. Antycypując ewentualne zapytania, poruszam się autem zasilanym benzyną, co więcej osobiście jestem ortodoksyjnym antagonistą instalowania gazu w autach.
odpowiedz oceń komentarz 17 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ C_C
ponad rok temu ocena: 50% 7
Wielozawór nie pomoże na niewielki wyciek np. w rurce pomiędzy zbiornikiem a silnikiem - przecież jakoś jak samochód jedzie to nie odcina dopływu gazu. A LPG jest cięższe od powietrza i samochód może stać np. nad zatkaną studzienką czy innym kanałem i wtedy ten gaz będzie się zbierał w studzience - samochód odjedzie a jakiś palacz wyrzuci peta akurat do studzienki i BUM :) Tak samo przy słabej wentylacji w garażu - może gaz sie zebrać pod samochodem i teoretycznie może sie zrobić mieszanka wybuchowa.
~ Czerwony_Chemik
ponad rok temu ocena: 50% 6
Nigdy tej klasy wypadek w którym przyczynę można by upatrywać w nieszczelnej instalacji LPG auta bynajmniej się nie zdarzył. Jest on ekwiwalentnie prawdopodobny z tym, że przyleci UFO i spali cię dziś wieczorem działem pozytonowym
~ lyn
ponad rok temu ocena: 100% 5
Moim zdaniem należy wprowadzić zakaz parkowania samochodów zasilanych benzyną Benzyna jest cięższa od powietrza i w przypadku wycieku grozi wybuchem :)
~ Finol
ponad rok temu ocena: 45%  4
Na rowery się przesiądźcie i nie marudzić! Polska dla rowerzystów, nie dla auciarzy!
odpowiedz oceń komentarz 5 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ autochton
ponad rok temu ocena: 57%  3
I słusznie. Teraz to tylko pretensje do dewelopera, który dusząc koszty nie zainstalował w grodzonej szuflandii odpowiedniej wentylacji, albo do siebie bo się gmerało i przerabiało swój kratkowóz na numerach słoikowych z benzyniaka na gazowca. Przecież takie coś, to jeżdżąca bomba na czterech kołach. Chciało się taniej i cwaniej to teraz parkować pod gołym niebem. Potem będzie tak samo jak zadłużonymi na 3 pokolenia Frankensteinami, że przekombinowali a jak się zrobiło pierdut to wszyscy gwałtu, rety im pomagać.
odpowiedz oceń komentarz 4 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kenes
ponad rok temu ocena: 100%  2
e tam
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ 9 i 10
ponad rok temu 1
W budynku Cynamonowa 19 na poziomie 0 też jest zakaz wjazdu samochodom z instalacją LPG ponieważ nie ma odpowiedniej wentylacji co nie przeszkadzało spółdzielni Na Skraju wyrazić zgody na montaż jednostek zewnętrznych klimatyzacji przez najemców lokali usługowych. Temperatura w garażu wynosi od 32 do 43 stopni C zależnie od pory dnia. Zapraszam czytelnika do nas z samochodem na poziom 0, żeby nie stał pod chmurką i marzł u nas się ogrzeje, a wręcz się zgrzeje.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji