Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A-1-FORT-KWIECIEN-do-30-04
B-1-POP-RADIO

Nowy przystanek na Przy Bażantarni? ZTM się zgadza

› bieżące 2 miesiące temu    13.02.2017
sRedakcja haloursynow.pl
komentarzy 7 ocen 21 / 52%
A A A
ul. Przy Bażantarniul. Przy Bażantarni fot. Google Maps

Dwie szkoły, przedszkole oraz parafia chcą dodatkowego przystanku autobusowego na ul. Przy Bażantarni. Miałby stanąć tuż przy drodze do placówek oświatowych i kościele. Mimo wątpliwości, Zarząd Transportu Miejskiego poparł pomysł.

Pomysł na ustawienie przystanków przy ul. Przy Bażantarni po raz pierwszy pojawił się 2-3 lata temu. Do sprawy mieszkańcy powrócili w listopadzie ubiegłego roku. W okolicznych placówkach oświatowych - podstawówce nr 340, Gimnazjum nr 95 oraz przedszkolu nr 400 - jest coraz więcej dzieci. Coraz więcej rodziców podwozi uczniów autem - na małej uliczce Raabego, nieprzystosowanej do tak wielkiego ruchu, tworzy się chaos.

- Konieczne jest ograniczenie korzystających z samochodu na rzecz transportu miejskiego. Obecne przystanki położone są zbyt daleko, przede wszystkim dla uczniów - tych młodszych i tych starszych, którzy muszą z ciężkimi plecakami docierać do szkół - czytamy w liście do miejskich drogowców i osób odpowiedzialnych za komunikację.

Pod wnioskiem o nowe przystanki podpisali się dyrektorzy obu szkół, przedszkola, rada rodziców SP 340 oraz proboszcz parafii pw. Bł. Władysława z Gielniowa. Nowy przystanek, postawiony w okolicy kościoła, byłby również ułatwieniem dla osób uczęszczających na msze święte - wśród nich wielu jest starszych i chorych osób, dla których pokonanie 300 metrów od najbliższego przystanku to duży wysiłek.

ZTM: Zgoda, ale niech płaci dzielnica

W tej chwili przystanki na ul. Przy Bażantarni znajdują się na krańcach ulicy - są to zespoły przystanków "Raabego" i "Lokajskiego". Odległość pomiędzy nimi to 610 metrów. Zgodnie z wytycznymi studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Warszawy, przystanki powinny znajdować się w strefie dojścia pieszego do 400 metrów. A więc dodanie nowych jest uzasadnione.

Gdzie powinny stanąć? Najlepiej w połowie drogi - odpowiadają zainteresowani mieszkańcy - najlepiej bliżej ul. Raabego, na wysokości sklepu z glazurą (znajdująego się obok kościoła). Taka lokalizacja ułatwiłaby dojazd i powrót ze szkoły. Jednak zdaniem Zarządu Transportu Miejskiego nie jest to dobry pomysł.

- Uruchomienie przystanków w połowie drogi może okazać się niemożliwe ze względów na dużą liczbę wjazdów na posesje rozwiązaniem jest uruchomienie przystanków na wysokości kościoła pw. bł. Władysława z Gielniowa - mówi Magdalena Potocka z ZTM.

Ponieważ za drogę odpowiada dzielnica, to ona będzie musiała sfinansować powstanie nowych przystanków. Najpierw musi powstać dokumentacja i zmiana w organizacji ruchu, powstanie nowych przystanków prawdopodobnie będzie się też wiązało ze zniknięciem kilku miejsc parkingowych ulokowanych w zatoczkach na wysokości kościoła.

Zdaniem społeczności okolicznych szkół i parafii warto jednak zainwestować w tę zmianę. - Dodatkowe przystanki pozwolą uspokoić ruch na ul. Przy Bażantarni i poprawią bezpieczeństwo pieszych - przekonują w liście do miejskich drogowców.

+ 11 głosów: 21 (52%) 10 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (7)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ jola81
20 dni temu ocena: 100%  7
Niech Pan Burmistrz zamiast przenosić przystanki wybuduje nową szkołę na Kabatach, a w SP nr 340 niech przestrzegają rejonizacji. To rozwiąże problem. Dlaczego w tej szkole przyjmowane są wszystkie dzieci z Warszawy i nie tylko, co powoduje przepełnienie, hałas, zmianowość, itp. W innych trzeba udowodnić że się naprawdę mieszka w okręgu szkoły, a tu pełna dowolność...
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ paweł77
miesiąc temu ocena: 100%  6
Pani z ZTM jest nieprzytomna. Naprzeciwko kościoła powstają wielkie bloki. Ludzie będą wjeżdżać i wyjeżdżać na osiedle. Gdzie tam wstawić przystanek. Najlepiej byłoby gdyby stał tam , gdzie pierwotnie, tj. naprzeciwko skate parku. Jest zatoczka i chodnik prowadzący do szkoły, a przejście kilku metrów nikomu nie zaszkodzi.
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ireklis
miesiąc temu ocena: 100%  5
Ciekawe, jak to poprawi bezpieczenstwo dzieci, skoro naprzeciwko kosciola powstaje nowa inwestycja, gdzie ludzie beda miec wyjazdy z garazy i podjazdy pod smietnik? To dopiero bedzie cyrk, bo komus sie kilku metrow przejsc nie chce
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Labamba
2 miesiące temu ocena: 67%  4
Ooo przepraszam ale ja akurat używam przystanku Raabego jak wysiadam do dużego sklepu kosmetycznego i apteki.
odpowiedz oceń komentarz 6 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kabaty zielone
2 miesiące temu ocena: 80%  3
Przystanek przy kościele i blisko szkoły ma więcej sensu niż w narożniku parku.
odpowiedz oceń komentarz 8 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kocur
2 miesiące temu ocena: 48%  2
"(...) Odległość pomiędzy nimi to 610 metrów. Zgodnie z wytycznymi studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Warszawy, przystanki powinny znajdować się w strefie dojścia pieszego do 400 metrów. A więc dodanie nowych jest uzasadnione." Ktoś chyba nie umie liczyć, bo połowa z 610 metrów to mniej niż 400, więc dodawanie nowych przystanków nie jest uzasadnione. Przystanek przy szkole podstawowej nr 340 już istnieje, na ulicy Belgradzkiej (przystanek Lanciego). Ludzie dowożący dzieci do szkoły samochodem nie zrezygnują z tego i nie przesiądą się do autobusu tylko dlatego, że przystanek będzie bliżej. Nie ma potrzeby robić nowego przystanku, tylko po to, aby raz w tygodniu kilka osób miało dojazd pod same drzwi kościoła.
odpowiedz oceń komentarz 12 13
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ stefan
2 miesiące temu ocena: 77% 1
Tylko po co komu przystanek "Raabego" przy al. KEN? Tam nic nie ma. Lepiej byłoby go przesunąć właśnie bliżej szkoły
oceń komentarz 10 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji