Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-TrzejMuszkieterowie(8)-od-08-11-2017-do-07-02-2018
B-1-POP-RADIO

Przy Pileckiego powstaje zaplecze budowy POW. FOTO

› bieżące 8 miesięcy temu    11.03.2017
sSławek Kińczyk
komentarzy 10 ocen 0 / 0%
A A A
6 zdjęć fot. SK

Przy Pileckiego, na pustym terenie należącym do SGGW, od kilku dni powstaje zaplecze budowy Południowej Obwodnicy Warszawy. Znajdzie się tam park maszynowy oraz magazyn wykonawcy - firmy "Astaldi".

Od kilku dni na pustym, zielonym terenie przy ul. Pileckiego - na wysokości blokóww 104, 106 i 110 - trwa przygotowywanie placu dla budowniczych tunelu trasy ekspresowej S-2 na Ursynowie. Budowa budzi ogromne zainteresowanie mieszkańców, którzy dopytują co tam powstaje. 

- Zaczynamy teraz niwelację terenu. W sobotę budowany będzie wjazd a w przyszłym tygodniu chcemy dociągnąć media i ogrodzić plac. Przyjadą też pierwsze kontenery - mówi Mateusz Witczyński z Astaldi.

Dwie działki liczące w sumie ok. 6,5 hektarów u zbiegu ul. Pileckiego i Płaskowickiej są własnością Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. W lipcu ubiegłego roku Astaldi zawarło z uczelnią umowę o dzierżawie terenu pod zaplecze. Dlaczego powstanie ono akurat tam?

- To teren z dobrym dojazdem z obwodnicy, w dodatku poza zabudową. Nie chcieliśmy robić zaplecza pomiędzy blokami - tłumaczy przedstawiciel budowlańców. Takie usytowanie ułatwi też wykonawcy transport wewnątrz budowy. W jej obrębie wytyczone mają być drogi dla cieżarówek - nie będą one tak często jeździły ul. Płaskowickiej, choć całkowicie nie da się tego uniknąć.

Astaldi obiecało dzielnicy wykorzystanie części terenu przy Pileckiego na nowy parking dla mieszkańców z osiedla Kazury. Podczas budowy tunelu zniknie kilkaset miejsc postojowych wzdłuż Płaskowickiej. Mieszkańcy korzystający z nich przynajmniej w części będą mogli parkować swoje auta właśnie na tyłach zaplecza budowy POW. Powstanie tam ok. 100 miejsc. Kiedy? Na pewno nie teraz. 

- Nie wycofujemy się, parking jest w planach, ale nie w pierwszym etapie - mówi Mateusz Witczyński z Astaldi.

Powstanie zaplecza dla budowlańców to kolejny widoczny etap prac przygotowawczych do budowy trasy ekspresowej S-2 w naszej dzielnicy. Od początku marca budowlańcy zmieniają przebieg alei KEN na wysokości skrzyżowania z Płaskowickiej. Rondo zostanie rozebrane a teren wokół niego ogrodzony, Astaldi w połowie roku zacznie tam operację wzmacniania tunelu pierwszej linii metra, pod którą przebiegać będzie tunel obwodnicy. Sama budowa tunely w tym miejscu potrwa półtora roku - do końca 2018 roku. Kierowcy będą omijać plac wygiętą aleją KEN przebiegającą bliżej ogrodzeń bazarku. Więcej o czekających nas zmianach w organizacji ruchu piszemy w osobnym artykule.

ZOBACZ PRACE PRZY PILECKIEGO

Przy Pileckiego powstaje zaplecze budowy POW. FOTO
fot. REDAKCJA
+ 0 głosów: 17 (0%) 17 -
Komentarze (10)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Imielinczyk
8 miesięcy temu ocena: 100%  10
Iście salomonowe rozwiązanie - poprawiać po forumowiczach wulgarne wpisy na domyślnie wulgarne. Z całą pewnością zamiana całego wulgarnego zwrotu na jego połowę poprawi całościowo poziom dyskusji. Z całą pewnością !
odpowiedz oceń komentarz 15 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Twój sąsiad.
8 miesięcy temu ocena: 0%  9
Imielinczyk idź się leczyć lub zmień lekarza.
odpowiedz oceń komentarz 0 12
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Imielinczyk
8 miesięcy temu ocena: 85%  8
Proponuję wszystkim osobom minusującym tu moje wpisy, by zamieszkały w pobliżu wyrzutni spalin z tunelu.
odpowiedz oceń komentarz 28 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Imielinczyk
8 miesięcy temu ocena: 59%  7
Cóż rzec? Trasa ekspresowa, którą będą przejeżdzać tysiące tirów, puszczona przez środek ogromnej dzielnicy mieszkaniowej, w bezpośrednim sąsiedztwie lasu. W XXI wieku. Nie do uwierzenia. A jednak ... No i ci mieszkańcy, którzy tak dopytują ... No po prostu mieszkańcy Ursynowa są zachwyceni , z niecierpliwością i wielkim zainteresowaniem czekają na dalsze działania firmy Astaldi.... To wszystko jest dla nas, mieszkańców takie ciekawe - wykopy, maszyny, ciężarówki ... No nie możemy wprost się doczekać, co też będzie dalej ...
odpowiedz oceń komentarz 57 39
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ssn
8 miesięcy temu ocena: 44% 6
Droga na terenie Urysnowa bedzie w tunelu wiec jej uciążliwość bedzie niewielka. W czasie budowy oczywiście nie będzie cicho i przyjemnie ale inaczej tego zrobić się nie da. Za to po ukończeniu może w końcu będzie się dało z Ursynowa wyjechać, bo obecna ulica Plaskowickiej jest mocno przeciazona
oceń komentarz 33 42
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Imielinczyk
8 miesięcy temu ocena: 57% 5
Mała uciążliwość trasy ekspresowej w środku osiedla ze 150. tys. mieszkańców ? ???? To tego się nie da zrobić, ssn, ponieważ 1. spaliny 2. spaliny 3. spaliny 4. spaliny 5. drgania. A jeśli chodzi o skomunikowanie Ursynowa, to niepotrzebna jest wielka tranzytowa trasa na skalę paneuropejską, by z dzielnicy "wyjechać" i dostać się do innych części miasta . No przecież nie po to zaplanowano taką trasę, by z Ursynowa się dało "wyjechać" ...
oceń komentarz 45 34
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ xxcx
8 miesięcy temu ocena: 4% 4
jakich tirów? co ty pier....... tiry jadą obwodnicą DK50/79
oceń komentarz 1 24
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Imielinczyk
8 miesięcy temu ocena: 100% 3
Proponuję aby redakcja zainteresowała się wulgaryzmami na forum. Jeśli dyskusja ma zejść na taki poziom i będzie on przez redakcję akceptowany, to jakakolwiek tu dyskusja traci sens
oceń komentarz 23 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ lambada
8 miesięcy temu ocena: 62%  2
Jeśliby patrzeć na przykładzie warszawskiego Ursynowa i działań, które tam występują, budowa autostrady zwanej obwodnicą, w bezpośrednim sąsiedztwie lasu (strefa ekotonowa) , a z drugiej strony bloków mieszkalnych. Niszczenie , prawie każdego skrawka zieleni i budowanie tam parkingów, poszerzanie jezdni, wciskanie , gdzie tylko się da kolejnych bloków to Polska zmieni się niedługo w betonową dżunglę.
odpowiedz oceń komentarz 58 35
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kazury 4
8 miesięcy temu ocena: 47%  1
Panie burmistrzu proszę pilnować, żeby Asztaldi nas nie wykiwało. Pamiętam jak Pan obiecywał ten parking i super, ale trzeba ich przypilnować
odpowiedz oceń komentarz 20 23
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji