Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-DaGrasso-od-01-10-2017-do-31-12.2017
B-1-POP-RADIO

ROSNOWSKIEGO. Asfalt wylany, dzielnice "połączone" FOTO

› bieżące 2 miesiące temu    9.08.2017
sSławek Kińczyk
komentarzy 10 ocen 13 / 8%
A A A
15 zdjęć fot. SK

Na budowanej ulicy Rosnowskiego właśnie wylano asfalt. Dzielnice Ursynów i Wilanów są już więc połączone - na razie tylko placami budowy. Kiedy kierowcy skorzystają z nowej arterii?

Pierwsze połączenie dwóch dzielnic, a raczej ich południowych rubieży, rodziło się w bólach. Wilanów rozpoczął projektowanie 1,2 km odcinka ul. Korbońskiego już w 2011 roku, dziś budowa tej ulicy praktycznie dobiegła końca.

Ursynów swój 200-metrowy odcinek od Relaksowej projektował krócej, ale budowa rozpoczęła się dopiero w maju tego roku. Wcześniej blokowały ją urzędnicze procedury (pozwolenie na budowę wydawano aż pół roku) a potem gniazdo sójki na jednym z drzew przeznaczonych do wycinki. 

Po ponad dwóch miesiącach prac wąwóz prowadzący w stronę gotowego wiaduktu nad ul. Gąsek przypomina już ulicę. Ekipy budowlane właśnie wylały na niej asfalt. 

- W przyszłym tygodniu rozpocznie się budowa ekranów akustycznych przy drodze - zapowiada Kazimierz Bigoszewski, naczelnik dzielnicowego Wydziału Infrastruktury.

Jednak wiele wody w Wiśle upłynie, zanim pierwsi kierowcy wjadą na Rosnowskiego. Nowa ulica musi zostać dociągnięta do Relaksowej, a budowa skrzyżowania to już inny etap budowy i część większej inwestycji - poszerzenia kabackiego odcinka ul. Rosoła, samej ul. Relaksowej oraz przebudowy skrzyżowania z Wąwozową.

Przetarg na wykonawcę tej modernizacji dzielnica ogłosiła w połowie lipca. Na początku sierpnia unieważniono go, ponieważ oferty przekroczyły zakładany budżet. Hiszpańska firma Balzola chciała za prace 21,1 mln złotych a lokalna firma Fal-Bruk (która buduje Rosnowskiego) - oczekiwała 15,7 mln złotych. Tymczasem dzielnica do wydania ma niespełna 12 mln.

Co dalej? Od rozpoczęcia prac na Relaksowej zależy los ul. Rosnowskiego. Burmistrz Ursynowa twierdzi, że jest wciąż szansa, by otworzyć ulicę jesienią.

- Ogłosimy ponowny przetarg z określonym zakresem prac - zapowiada Robert Kempa. Ma to nastąpić jak najszybciej się da - być może ratuszowi uda się zmieścić w budżecie i wybrać wykonawcę, który zaraz po wakacjach przystąpi do budowy skrzyżowania, które pozwoli włączyć Rosnowskiego do ruchu.

Dzielnica wierzy, że uda się dotrzymać terminów - czyli przebudować Rosoła i Relaksową do końca roku. Autobusy, które planuje z Konstancina na Kabatay puścić Zarząd Transportu Miejskiego pojadą Rosnowskiego najwcześniej wiosną 2018 r.

ZOBACZ STAN PRAC NA ROSNOWSKIEGO:

ROSNOWSKIEGO. Asfalt wylany, dzielnice połączone FOTO
fot. REDAKCJA
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
Komentarze (10)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Stef665
2 miesiące temu ocena: 39%  10
wypier.... z tą ulicą, więcej słoików do metra będzie?
odpowiedz oceń komentarz 7 11
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Mieszkaniec
2 miesiące temu ocena: 75%  9
Qurna, ludzie, jak się czyta te wasze ubarwione polityką, obojętnie z której strony, komentarze, to się po prostu rzygać chce, na was oczywiście, ble..........
odpowiedz oceń komentarz 12 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mdo
2 miesiące temu ocena: 41%  8
Miejmy nadzieję, że jednak wszystko się opóźni, a mieszkańcy Kabat zyskają kilka dodatkowych miesięcy spokoju bez zwiększonego ruchu.
odpowiedz oceń komentarz 12 17
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ norbert bruździński
2 miesiące temu ocena: 60% 7
Miejmy nadzieję, że jaśnie państwu lewactwu z kabat ktoś w końcu zablokuje wszystkie ulice wyjazdowe z ich nibylandii i poduszą się w smrodzie własnego ego. Bo jak oni przejeżdżają przez inne dzielnice Warszawy i miejscowości w Polsce i zwożą na kabaty swoje śmierdzące słoje od mamuś to już im nie przeszkadza.
oceń komentarz 12 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bammucza
2 miesiące temu ocena: 33% 6
norbuś "prawku", wiesz że z Twojego komentarza wali cebulą na odległość? ;)
oceń komentarz 6 12
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Takpowinnobyc
2 miesiące temu ocena: 78%  5
Skoro widać, że budżet jest o wiele za mały, to dlaczevo bie zwiększyć budzetu? Wszystko po taniości jak zawsze, a później ciagle tylko dzourawe drogi i wieczne remonty! Zapłacić raz więcej i zrobić porządnie!
odpowiedz oceń komentarz 14 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Cytad
2 miesiące temu ocena: 90%  4
1400 m ulicy w 6 lat. Autostradę przez ten czas można wybudować.
odpowiedz oceń komentarz 19 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec
2 miesiące temu ocena: 52%  3
Kempa z PO nie napisze listu do HGW o wsparcie? takie piękne frazesy pisał do ZTM żeby Karczewskiemu oddali pętle autobusową to może teraz załatwi coś mieszkańcom!
odpowiedz oceń komentarz 17 16
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kocur
2 miesiące temu ocena: 52% 2
Od kiedy to Kempa robi coś dla mieszkańców? Pętla autobusowa dla biznesmena Karczewskiego, przedłużenie Belgradzkiej dla deweloperów, tylko dla mieszkańców nie ma pieniędzy.
oceń komentarz 15 14
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ małpa
2 miesiące temu ocena: 59% 1
Kępa nie jest od robienia dla mieszkańców. On i tak nie startuje w wyborach, więc ma wywalone. On jest załatwiaczem przeróżnistych spraw, więc je załatwia.
oceń komentarz 16 11
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji