Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-DaGrasso-od-01-10-2017-do-31-12.2017
B-1-POP-RADIO

Są pasy, nie ma dojścia. Absurd na Kabatach

› bieżące 2 miesiące temu    8.08.2017
sBartłomiej Dąbal
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A
4 zdjęć fot. BD

Dzikie przejście na Zaruby wreszcie się cywilizuje. Mieszkańcy na poprawę bezpieczeństwa czekają jednak od kilku miesięcy. Drogowcy namalowali już pasy, ale zapomnieli o chodniku. 

Dzikie przejście dla pieszych na Zaruby przy skwerku na Iwanowa-Szajnowicza zostało wydeptane przez mieszkańców, w tym dzieci z pobliskiej szkoły podstawowej. Skracali sobie w ten sposób drogę do metra, sklepu czy na pętlę autobusową. Było to niebezpieczne, bo każdorazowo musieli ustąpić pierwszeństwa wszystkim jadącym samochodom.

- Zauważyłem ten problem i złożyłem interpelację. To miejsce potrzebuje przejścia dla pieszych - mówi Kamil Orzeł z Projektu Ursynów. Burmistrz wniosek zaakceptował, a w czerwcu temat podjęli drogowcy.

Tempo prac nie jest jednak takie, jakiego oczekiwaliby mieszkańcy. Na początku czerwca postawiono jedynie znaki D-6 „przejście dla pieszych”, na przełomie lipca i sierpnia namalowano pasy.

- Bardzo się cieszę, że powstaje chodnik, bo moje wnuki chodzą tutaj do szkoły. Nie mogę doczekać się wybudowania dojścia do pasów. Jestem starszą osobą i mam problemy z zachowaniem równowagi - mówi nam Dorota, mieszkanka bloku przy Dembego.

Problemy z pokonaniem niewyprofilowanych krawężników mogą mieć także niepełnosprawni oraz kobiety z wózkami dziecięcymi.

Przy znakach stoją już przygotowane kostki brukowe, ale czekają na wyłożenie. Dlaczego wszystko przebiega tak ślamazarnie, a mieszkańcy na przejście dla pieszych z dojściem czekają od ponad dwóch miesięcy?

- Zleciliśmy te prace do realizacji - tłumaczy nam Jakub Fiałek z urzędu dzielnicy. Dodaje, że kropka nad i zostanie postawiona do końca sierpnia.

ZOBACZ JAK WYGLĄDA PRZEJŚCIE BEZ DOJŚCIA NA ZARUBY:

Są pasy, nie ma dojścia. Absurd na Kabatach
fot. REDAKCJA
+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Elżbieta
2 miesiące temu ocena: 50%  4
aaaaa tak się chwalił burmistrz Robert Kempa (PO), że inwestycje drogowe to jego znak rozpoznawczy. No, ale nie mówił, że aż taaaaaki rozpoznawczy,...
odpowiedz oceń komentarz 2 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ cobra
2 miesiące temu ocena: 25% 3
beton, siekiera i szlugi to atrybuty pana dyzmy.
~ cobra
2 miesiące temu ocena: 50%  2
Orzeł czego się nie dotknie to ssspopsuje.
odpowiedz oceń komentarz 6 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ SKANDALISTA
2 miesiące temu ocena: 56%  1
A co z DOMEM KULTURY NA ZIELONYM URSYNOWIE? Kto będzie dyrkiem? Pan Sieterlele? Czy jego koleżka burmisztrz Ciołek?
odpowiedz oceń komentarz 5 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji