Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-BONAVERBA-23-09-do-23-10-2017
B-1-POP-RADIO

Ścieżka rowerowa na Puławskiej. W czerwcu przetargi

› bieżące 4 miesiące temu    9.06.2017
sKuba Turowicz
komentarzy 7 ocen 13 / 38%
A A A
 fot. SK

W najbliższy poniedziałek rusza kolejny przetarg na budowę ścieżki rowerowej na ul. Puławskiej. Drogowcy liczą, że pojawią się dobre oferty i wreszcie uda się rozpocząć tę obiecywaną od lat inwestycję. 

Ścieżka rowerowa na Puławskiej miała powstać do połowy przyszłego roku. Inwestycja stoi jednak pod znakiem zapytania. Poprzedni przetarg został unieważniony, bo jedyna firma, która się zgłosiła zażądała niemal 60 mln złotych a urzędnicy planowali wydać jedynie 16 mln. Kolejny przetarg rusza więc w najbliższy poniedziałek.

- Podzieliliśmy przetarg na trzy części. Po pierwsze, chodzi nam o dostosowanie do ruchu rowerowego przejścia podziemnego po stronie Ursynowa z budową pochylni po obu stronach. Po drugie, doprojektowanie pochylni dla rowerów przy kładce pomiędzy południową stroną Dolinki a pętlą tramwajową. Po trzecie, dostosowanie do ruchu rowerowego przestrzeni pod mostami ul. Puławskiej wzdłuż Potoku Służewieckiego - tłumaczy Artur Tondera z ZDM.

Drogowcy zastrzegają, że wszystko zależy od tego jakie oferty wpłyną w odpowiedzi na ogłoszenie o przetargu - mogą zająć się wszystkimi albo tylko wybranymi częściami planu inwestycyjnego.

Odcinek od ul. Wałbrzyskiej do ul. Mysikrólika ma być realizowany przez ZDM. Projekt powstał, obecnie jest opiniowany. Dwa kolejne etapy - ścieżka na Mokotowie od ul. Domaniewskiej do ul. Wałbrzyskiej - ma być zrealizowana przy udziale Tramwajów Warszawskich. Drogę na Ursynowie ZDM projektować będzie samodzielnie.

Te odcinki jeszcze w lipcu mają trafić do opiniowania przez inżyniera ruchu, by prace rozpocząć wczesną jesienią a zakończyć najpóźniej wiosną 2018 roku. Ostatni odcinek ścieżki - od POW do granic miasta - jest według drogowców najbardziej skomplikowany ze względu na prace z sygnalizacją świetlną i kanalizacją deszczową. Przetarg na niego kończy się 22 czerwca. Wówczas dowiemy się kiedy zostanie zbudowany.

+ 5 głosów: 13 (38%) 8 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (7)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Piasecznik
miesiąc temu 7
Czemu jakoś nie wierzę w termin 2018? 2020, to może i tak.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Nick
4 miesiące temu ocena: 83%  6
Mam nadzieję, że nie będzie taka jak na Dereniowej i Cynamonowej w postaci już ledwo widocznych "pasów" na jezdni, gdzie rowerzysta musi "przepychać się" z autobusem, tylko normalny pas oddzielony zielenią od jezdni, po ktorym nie będzie obawy jechać z dzieckiem
odpowiedz oceń komentarz 5 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obserwator
4 miesiące temu ocena: 0%  5
Ścieżka jak najbardziej musi powstać nie korzystam w Warszawie, ale w innym krańcu Polski i to często.
odpowiedz oceń komentarz 0 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Łukasz
4 miesiące temu ocena: 55%  4
jak już Pomian wygryzie Kempę to od razu życie w Ursynowie stanie się lepsze
odpowiedz oceń komentarz 11 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec
4 miesiące temu ocena: 40% 3
Pomian wygryzie Kempę? Chyba co najwyżej mu dziurę w spodniach wygryzie od tego wchodzenia w d...
~ bobek
4 miesiące temu ocena: 40%  2
nie jestem zapalonym rowerzystą, jeżdżę mało, ale ta ścieżka wydaje się najbardziej potrzebna. Tam nie ma jak bezpiecznie jechać, aby nikomu nie przeszkadzać.
odpowiedz oceń komentarz 6 9
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ talencio
4 miesiące temu ocena: 100%  1
nie ma takiego znaku w tym miejscu - to fotomontaż
odpowiedz oceń komentarz 10 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji