Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A-1 BORAMED-stała-główna
B-1-POP-RADIO

Serwis klimatyzacji w Warszawie – najlepiej na wiosnę?

› bieżące 6 miesięcy temu    9.05.2017
sRedakcja haloursynow.pl
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. mat. promocyjne

Nieważne, czy mieszkasz w Warszawie, Kaliszu czy Zamościu. W każdym mieście posiadacz klimatyzacji w domu, w biurze czy samochodzie powinien zatroszczyć się o jej serwis. Szczególnie na wiosnę. Czemu ta pora roku jest tak istotna dla przeglądu i konserwacji tego systemu?

Po długiej zimie, kiedy nadchodzą coraz to cieplejsze dni, niejedna osoba zdecydowała się już na uruchomienie podczas jazdy swoim samochodem klimatyzacji. Temperatura wzrasta z dnia na dzień, dlatego coraz częściej będzie ona potrzebna. Dlatego szczególnie teraz istotne jest jej sprawdzenie. Dlaczego akurat wiosną należałoby przeprowadzić serwis klimatyzacji?

Po co robić przegląd?

W kanałach wentylacyjnych, które stanowią część całego systemy klimatyzacji,  gromadzą się liczne zanieczyszczenia, bakterie i grzyby. To jest najważniejszy powód, dla którego serwis powinien być przeprowadzany regularnie. Aby zapobiegać rozwojowi bakterii i pleśni wewnątrz całego systemu, należy wymieniać filtr klimatyzacji, jednak znacznie częściej niż zaleca to producent.

Skąd w przewodach znajdują się wszystkie zanieczyszczenia i brudy? Otóż krążące powietrze przepływa przez dmuchawę, filtr kabinowy, parownik i wymiennik ciepła. Na przedostatnim elemencie znajduje się najwięcej wilgoci, co w połączeniu z zanieczyszczeniami z powietrza daje idealne warunki do rowoju bakterii, grzybów i pleśni. Filtr stanowi zatem ochronę przed napływem brudnego powietrza.

Kiedy zrobić pełny serwis klimatyzacji?

Zajrzyj tutaj, jeśli jesteś zainteresowany wykonaniem serwisu klimatyzacji w Warszawie: http://www.caligo.pl/.

Taki serwis klimatyzacji należy wykonywać co najmniej co 2 lub 3 lata. Kiedy jednak wymiana filtra jest dużo częstsza, bo 2 razy w roku, wówczas pełny przegląd klimatyzacji można robić raz na 4–5 lat. Sygnałem alarmowym jednak powinien być nieprzyjemny zapach w aucie po uruchomieniu klimatyzacji. Może świadczyć tam o zalegających bakteriach i pleśni.

Oprócz serwisu klimatyzacji – szczególnie w starszych samochodach warto dodatkowo zlecić sprawdzenie szczelności układu.

(mat. promocyjny)

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Proba-DAGRASSO