Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A-1 BORAMED-stała-główna
B-1-POP-RADIO

Skrzyżowania w alei KEN do poprawki! Nowe lewoskręty, "zielona fala"

› inwestycje drogowe 7 miesięcy temu    13.09.2016
sSławek Kińczyk
komentarzy 14 ocen 28 / 50%
A A A
 fot. ZDM

Zielona fala w alei KEN, wydzielone lewoskręty na jednym skrzyżowaniu i bezkolizyjne fazy sygnalizacji na niebezpiecznym skrzyżowaniu z ul. Ciszewskiego. To zmiany, który jeszcze w tym roku zostaną wprowadzone na głównej ulicy Ursynowa. 

Miejscy drogowcy właśnie podpisali umowę z wykonawcą. Firma Swarco Traffic Polska Spółka z o.o. z 3,2 mln złotych wprowadzi zmiany w organizacji ruchu na 10 skrzyżowaniach alei Komisji Edukacji Narodowej.

Po pierwsze, tam gdzie to możliwe, zmienione zostaną programy działania świateł. Sygnalizacja będzie dostosowywać się do aktualnego natężenia ruchu, co z zamyśle ZDM ma doprowadzić do tzw. "zielonej fali" dla kierowców.

- Koordynacją obejmiemy skrzyżowania al. KEN z ul. Artystów, Dzwonniczą, Herbsta/Jastrzębowskiego, Ciszewskiego, Polinezyjską, Gandhi i Polaka. Umożliwi to płynną jazdę na odcinku niemal 2,5 km - mówi Mikołaj Pieńkos z Zarządu Dróg Miejskich. Prace obejmą też skrzyżowania Ciszewskiego-Cynamonowa, Gandhi-Cynamonowa i Gandhi-Dereniowa – w ten sposób koordynacja zacznie działać także w ciągu ul. Ciszewskiego i Gandhi.

Jednym z najniebezpieczniejszych punktów na Ursynowie jest skrzyżowanie alei KEN z Ciszewskiego, gdzie często dochodzi do kolizji. Wg danych policji od 2007 roku doszło tu do 132 zarejestrowanych kolizji i wypadków.

- Teraz wszystkie skręty w lewo będą miały dedykowaną bezkolizyjną fazę w programie sygnalizacji. Podobne zmiany czekają skrzyżowanie al. KEN z ul. Gandhi. Na skrzyżowaniu z ul. Herbsta wydzielone zostaną pasy skrętu w lewo i zawracania z al. KEN - zapowiada rzecznik ZDM.

Wszystkie sygnalizacje zyskają pełną automatyczną akomodację dla pieszych i rowerzystów, czyli będą wykrywać zbliżających się do przejść ludzi. Skrzyżowania zostaną wyposażone także w sygnalizację dźwiękową i przyciski dla pieszych. Wszystkie prace mają zakończyć się do 15 grudnia.

+ 14 głosów: 28 (50%) 14 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (14)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ DM
6 miesięcy temu ocena: 100%  14
Jest sprawdzone rozwiązanie dla tego miejsca - skrzyżowanie Pileckiego-Ciszewskiego. Jeszcze kilka takich "usprawnień" jak tam i będzie kocioł na całym Ursynowie.
odpowiedz oceń komentarz 8 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mieszkaniec Imielina
7 miesięcy temu ocena: 100%  13
Od kilku lat koresponduję z ZDM. Dotychczas w ramach usprawnień zlikwidowano przejście dla pieszych przez ul. Ciszewskiego na wysokości Pasażu Ursynowskiego. Zepsuta sygnalizacja świetlna dla pieszych przy KEN Center jest nie do ruszenia. Niedziałajace przyciski. Konieczność wspinania się na krawężniki, żeby dotknąć przycisku, cykliczne pomijanie zielonego światła dla pieszych przez Al. KEN są przyczyną kolizji, ale nie dla ZDM.
odpowiedz oceń komentarz 6 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Orła Cień
7 miesięcy temu ocena: 61%  12
Burmistrz Kempa jest boski, elegancki i męski
odpowiedz oceń komentarz 19 12
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ obserwator
7 miesięcy temu ocena: 62% 11
O tak, tak, taaak.... TAAAAAKKKK!!!!!!!
oceń komentarz 16 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obserwator
7 miesięcy temu ocena: 58%  10
ZDM prosi się o pilną wymianę !
odpowiedz oceń komentarz 14 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mój nik
7 miesięcy temu ocena: 56%  9
wreszcie lewoskręty...wreszcie
odpowiedz oceń komentarz 18 14
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ dd
7 miesięcy temu ocena: 32%  8
@Ursynowianin: Zielona fala spowoduje że samochody po prostu będą płynnie jechały 50km/h (bo zakładam że ustawią to pod właśnie 50 km/h a nie 100 km/h :)) To dziś brak koordynacji sprawia że samochody się rozpedzają - człowiek łapie czerwone na np. Polaka jadąc w kierunku centrum, stoi i obserwuje światła z Indiri Ghandi i widzi że aby zdążyć tam na zielone, musi ostro ruszyć i ..... przejeżdża Indiri Ghandi z prędkością 100km/h bo akurat tak ułożyła się "zielona fala" (znaczy jej brak).
odpowiedz oceń komentarz 18 38
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ oll
7 miesięcy temu ocena: 85% 7
A dlaczego musisz złapać zielone światło na I.Ghandi? Musisz być u celu 1min wcześniej?
oceń komentarz 39 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Stop tyranii samochodziarzy!
7 miesięcy temu ocena: 59%  6
Za mało wypadków?
odpowiedz oceń komentarz 43 30
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ursynowianin
7 miesięcy temu ocena: 54%  5
Zielona fala? To zachęta do rozpędzania się samochodów. Nie zdziwię się, jeśli niedługo wzrośnie liczba ofiar wśród pieszych na KEN. W krajach badziej cywilizowanych ruch samochodów się SPOWALNIA, a nie przyspiesza.
odpowiedz oceń komentarz 47 40
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ antoś orzeł
7 miesięcy temu ocena: 55% 4
Przyzwyczaj się, że zyjesz w republice bananowej kolesi, a kolesie muszą na czas dojeżdżać furami na spotkania.
oceń komentarz 41 34
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ cytad
7 miesięcy temu ocena: 48% 3
Pieszy to może dostać rykoszetem, jak w chodnik wjedzie rozpędzony pojazd po zderzeniu na źle zaprojektowanym skrzyżowaniu ze źle dostosowaną sygnalizacją. Wszystkie zmiany na tych skrzyżowaniach powinny być wprowadzone już dawno
oceń komentarz 10 11
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ hra
7 miesięcy temu ocena: 50% 2
Zlikwidujmy calkiem ulice - wypadkow nie bedzie w ogole.
oceń komentarz 17 17
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ debenek
7 miesięcy temu ocena: 41% 1
Co za bzdura, właśnie ta zielona fala jeśli jest dostosowana do przepisowych prędkości to zachęca do równomiernej jazdy, a nie gazowania "żeby zdążyć na żółtym"
oceń komentarz 12 17
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji