Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-TrzejMuszkieterowie(8)-od-08-11-2017-do-07-02-2018
B-1-POP-RADIO

Słupkami w pasażera. Absurd na Ciszewskiego! FOTO

› inwestycje drogowe 2 miesiące temu    30.08.2017
sSławek Kińczyk
komentarzy 5 ocen 5 / 100%
A A A
 fot. SK

Na Ciszewskiego przy przystanku autobusowym w rejonie Pileckiego pojawił się rząd słupków uniemożliwiających parkowanie. Sęk w tym, że mosiężne blokady zablokowały także... pasażerów wsiadających i wysiadających z autobusów. - Czy ktoś o tym myślał, gdy to wymyślał? - pytają mieszkańcy.

To rozwiązanie znane z wielu miejsc w Warszawie. Na przystanku, także na wysokosci zatrzymującego się autobusu, drogowcy montują rząd czarnych słupków. Mają one blokować możliwość nielegalnego parkowania i zastawiania przystanków autobusowych, co zdarza się także na Ursynowie.

Na Ciszewskiego przy przystanku obok Centrum Onologii coś jednak poszło nie tak. Mieszkańcy interweniują w naszej redakcji.

- Sam pomysł słupków przy tym skrzyżowaniu jak najbardziej na tak, ale słupki na przystanku już nie bardzo... Osoby z wózkami będą miały utrudnione wysiadanie. A kierowca autobusu raczej nie będzie cyrklował czy drzwi otworzą się pomiędzy słupkami czy na słupki - pisze pan Marcin. 

Trudności z wsiadaniem i wysiadaniem mają również pasażerowie bez wózków. Efekt? Autobus jeszcze dłużej stoi na przystanku i łapie opóźnienia. - Zastanawiam się, czy ktoś o tym myślał jak to projektował - dodaje pan Marcin.

Miejscy drogowcy sprawdzą sygnał od naszego czytelnika. Jak mówi Mikołaj Pieńkos z Zarządu Dróg Miejskich słupki stawiane na przystankach muszą być zamontowane wg ściśle określonych wymogów.

- Powinny być odsunięte o 1,5 m od krawężnika. Również w tym przypadku ma tak być. Jeżeli nie jest, to wykonawca będzie musiał to poprawić - mówi rzecznik drogowców.

To, że słupki są bliżej krawężnika niż przepisowa odległość, widać gołym okiem. Wszystko więc wskazuje na to, że wkrótce rządek czarnych pachołków zostanie zdemontowany i zamontowany na nowo. Pytanie gdzie był nadzór nad tymi pracami?

+ 5 głosów: 5 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (5)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Maciej
2 miesiące temu ocena: 75%  5
Już nie przesadzajcie. Wolę kilka słupkow niż samochody wszędzie gdzie popadnie. Co niektórzy to by wjechali do fontanny by ją zobaczyc czy do parku by zaliczyć spacer. Jestem kierowcą żeby nie było, że to komentarz kogoś kto nie boryka się z brakiem miejsc postojowych ;-)
odpowiedz oceń komentarz 3 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bach
2 miesiące temu ocena: 100%  4
Ale sobie ktoś zarobił na tyh słupkach.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Ark
2 miesiące temu ocena: 70%  3
A wystarczyłoby, aby politycy zmienili prawo i podnieśli wysokość mandatów. Jak za zaparkowanie minimalmy mandat byłby 1000 zł, a nie 50, to może do rozumu kierowcy by dotarło, że łamie prawo. Tylko presja ekonomiczna ma sens, a nie tam słupki, które niszczą architektonicznie nasze miasto.
odpowiedz oceń komentarz 7 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zbyszek
2 miesiące temu ocena: 100%  2
Parkowanie na wysokości przystanka jest wykroczeniem drogowym i policja lub straż miejska powinny karać kierowców, którzy tego nie przestrzegają. Zresztą jest to rzadko spotykane. Jaki jest sens barykadować chodnik w tak wrażliwym miejscu i narażać pasażerów na niewygodę i urazy. Po kolejnym rozbiciu nogi o słupek na przystanku Zaolziańska chciałem wystąpić o odszkodowanie, ale... Proponuję przestać robić z ludzi idiotów i ułatwiając jedno utrudniać życie.
odpowiedz oceń komentarz 8 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Facepalm
2 miesiące temu ocena: 100%  1
Pal sześć nadzór. Kto podpisał odbiór?
odpowiedz oceń komentarz 7 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Proba-DAGRASSO