Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-ROENTGENA-BUDLEX-od-01-07-do-30-09-2017

galeria zdjęć

wszystkie ›
B1-ROENTGENA-BUDLEX-od-08-07-do-08-08-2017

To jezioro? Nie, to ulica na Kabatach! FOTO

› bieżące 21 dni temu    5.07.2017
sSławek Kińczyk
komentarzy 0 ocen 4 / 100%
A A A
Skrzyżowanie Skrzyżowanie "ulic" 5 i 7 KUD - w sercu Kabat fot. KZ (nadesłane)

Jezioro głębokie po kostki, brak przejścia i przejazdu. Tak wygląda osiedlowa uliczka w sercu Kabat. Aż trudno uwierzyć, że kilkaset metrów dalej znajduje się jedno z najbardziej prestiżowych osiedli w Warszawie. Uliczki na starych Kabatach przypominają wiejskie drogi, i to sprzed 40 lat!

- Walczymy o tę ulicę od 28 lat, odkąd tu mieszkamy - mówią mieszkańcy starych Kabat - części osiedla domków jednorodzinnych położonych za ulicą Relaksową i Rosoła w kierunku Wilanowa. Ulice 5 i 7 KUD (do dziś nikt ich nawet nie nazwał) są w fatalnym stanie. Zwykłe polne klepisko tylko w niewielkiej części wyłożone kostką brukową a na skrzyżowaniu - potężna dziura, w której po każdym deszczu powstaje bajoro. 

- Wszystkim okolicznym budynkom wlewa się woda do garaży i piwnic. Jak pada deszcz to wszyscy siedzą na warcie - mówi mieszkaniec jednej z posesji.

Prowizoryczne zabezpieczenie nic nie daje. W czasie deszczu z ulicy Rosoła i Wąwozwej płynie tu rzeka. Nie można wyjechać ani wyjść.

- Ja tu mieszkam od 28 lat a mój mąż 50 lat. W planach droga jest tu od 18 lat, od czasu uchwalenia planu miejscowego. To przykre, że w XXI wieku na Ursynowie nie ma podstawowych dróg dojazdowych, aby suchą nogą każdy człowiek mógł przejść! - mówi mieszkanka, Iwona Ziembicka.

Burmistrz obiecuje, że obie uliczki - 5 i 7 KUD zostaną wybudowane jeszcze w tym roku. - Na sto procent będzie to pewne, gdy 17 lipca otworzymy koperty z ofertami wykonawców. Ale wszystko wskazuje na to, że między sierpniem a październikiem powstanie tu ulica - zapowiada Robert Kempa.

Jak na standardy osiedlowych ulic ma być "luksusowo" - asfalt zamiast kostki, odwodnienie oraz oświetlenie.

- Poczekamy, zobaczymy. Mam nadzieję, że tym razem dzielnica spełni swoje obietnice. Jeszcze niedawno proponowano nam, abyśmy złożyli się na odwodnienie i asfalt - dodaje Iwona Ziembicka.

+ 4 głosów: 4 (100%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!