Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-TrzejMuszkieterowie(8)-od-08-11-2017-do-07-02-2018
B-1-POP-RADIO

TYLKO 7 MINUT. Od dziś zmiany dla kierowców na lotnisku Chopina!

› inwestycje drogowe 10 miesięcy temu    2.01.2017
sRedakcja haloursynow.pl
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. SK

Bezpłatnie tylko do 7 minut a w przypadku dłużeszgo postoju słona opłata! Lotnisko Chopina wprowadziło zmiany w parkowaniu dla kierowców odwożących rodzinę do terminala lotniczego. Od dziś obowiązuje zasada "Kiss&Fly" - "Całuj i leć".

Od początku grudnia można już podjeżdżać autem bezpośrednio pod terminal, najbliżej hali odlotów. Rozwiązało to odwieczny problem z miejscem postojowym przy lotnisku dla kierowców odwożących rodzinę na samolot. W pierwszy dzień po Nowym Roku lotnisko wprowadziło kolejne zmiany - strefę Kiss & Fly.

Do dyspozycji kierowców będzie 90 miejsc parkingowych usytuowanych przed halą odlotów na Okęciu. Postój w tej strefie jest bezpłatny zaledwie przez 7 minut. Później naliczane są opłaty. I to słone. W przypadku postoju powyżej 7 minut a poniżej 15 minut, kierowca zapłaci 30 złotych. Każda dodatkowa minuta postoju powyżej 15 minut to 1 złotówka za 1 minutę. 

W praktyce oznacza to, że aby nie zapłacić za parkowanie jak za zboże, w strefie Kiss & Fly trzeba zatrzymać auto, wyjąć bagaż i pożegnać się z osobami, które przywieźliśmy na lotnisko. A następnie odjechać. Wg władz lotniska wystarczy na to właśnie bezpłatne 7 minut. 

Należy jednak pamiętać o jednym szczególe. W strefie K &F obowiązuje zakaz pozostawiania aut bez nadzoru. Oznacza to, że wszystkie takie pojazdy mogą zostać odholowane na koszt właściciela.

Z informacji, jakie dostajemy od naszych czytelników wynika, że nowe zasady są surowo przestrzegane. Wciąż na pasie przeznaczonym dla autobusów stoją radiowozy policyjne a funkcjonariusze wlepiają mandaty kierowcom, którzy złamią przepisy lotniskowe.

ZOBACZ FILMIK INSTRUKTAŻOWY O STREFIE KISS & FLY:

+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Klementyna
10 miesięcy temu ocena: 67%  2
Dokładnie dziś wracałam z zagranicy i musiałam zamówić taksówkę. Taksówkarz nieomal wrzucił moje bagaże do auta żeby wyrobić się w to 7 minut. I miałam szczęście bo jakbym się spóźniła o minute to on by odjechał. Trzeba jeszcze dodać że PONOWNY wjazd taksówki tej która przed chwila opuściła te strefę możliwy jest po upływie 30 MINUT. To już lekka przesada z taksówkami.
odpowiedz oceń komentarz 2 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ karo
10 miesięcy temu 1
Że niby angielskie "fly" to po polsku "jedź" ? ;)
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji