Antyspam
› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1-FortSluzew-20-11-2017do30-11-2017
B-1-POP-RADIO

Wylewają asfalt przy parku. Powstaje parking od Astaldi

› bieżące 7 miesięcy temu    26.04.2017
sSławek Kińczyk
komentarzy 13 ocen 0 / 0%
A A A
7 zdjęć fot. SK

Astaldi buduje tymczasowy parking dla mieszkańców osiedla Kazury, który zastąpi miejsca utracone podczas budowy Południowej Obwodnicy Warszawy. Drogowcy asfaltują teren niedaleko Kazurki, wytyczają też dojazd. Mieszkańcy dziwią się, że parking "powstaje w parku".

Parking buduje się na tyłach zaplecza budowy POW. Jego powstanie to efekt porozumienia Astaldi z dzielnicą. 

- W ubiegłym roku ja i radny Krystian Malesa zaangażowaliśmy się w to, aby zaplecze budowy nie ciągnęło się wzdłuż Płaskowickiej pod oknami ludzi. Zaproponowaliśmy Astaldi dogadanie się z SGGW, które jest właścicielem terenu naprzeciwko straży pożarnej - mówi burmistrz Robert Kempa.

Astaldi w lipcu ubiegłego roku wynajęło ok. 6,5 hektara gruntu u zbiegu ul. Pileckiego i Płaskowickiej. Zaplecze wyrosło już kilka tygodni temu. Teraz trwa asfaltowanie wolnego terenu, na którym do 20 maja powstanie ok. 120 miejsc dla aut z rejonu Kazury.

Teren ostanie oddany kierowcom od razu, bez czekania na rozpoczęcie budowy POW w rejonie ul. Kazury, gdzie drogowcy zajmą istniejący parking. Po przejęciu przez nich pasa wzdłuż Płaskowickiej przy blokach osiedla Kazury zniknie ok. 230 miejsc parkingowych. Mieszkańcy mówią nawet o 500 utraconych miejscach, bo wliczają także te "nieoficjalne".

- Tu będzie wielki problem z parkowaniem. Już teraz jest a co dopiero jak zaczną budować - mówi pan Ludwik, mieszkaniec pobliskiego bloku przy Pileckiego.

Dzielnica przypomina jednak, że do dyspozycji kierowców będzie także ok. 45 miejsc po drugiej stronie Kazurki - na mającym powstać, szerokim jak lotnisko, 150-metrowym przedłużeniu ul. Belgradzkiej. Tam po obu stronach, na skrajnych pasach, będzie można parkować. Budowa jeszcze nie ruszyła, ale ulica zostanie oddana we wrześniu. To też nie zrekompensuje utraconych miejsc wzdłuż Płaskowickiej.

Zabierają nam park?

Sąsiedzi z Pileckiego na razie nie myślą o parkowaniu. Na razie nie podoba im się szybko zmieniający się krajobraz. Wcześniej mieli tu zieleń - dziś królują maszyny budowlane a trochę dalej - wielka asfaltowa połać.

- Jak to? Budują w parku? Przecież ten teren miał być zielony. Stoi jak wół tabliczka z napisem "Park im. Cichociemnych"! - denerwuje się pani Ilona.

Urzędnicy tłumaczą, że zaplecze Astaldi wraz z parkingiem nie jest parkiem. To prywatna działka należąca do Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Co zatem robi tu tabliczka z napisem "park"?

- Stanęła tam przez pomyłkę. Już dawno nie powinno jej tam być, bo zleciłem urzędnikom Wydziału Ochrony Środowiska jej przeniesienie. Park jest na terenach dzielnicy, trochę dalej w kierunku Kazurki - zapewnia burmistrz Robert Kempa.

W sobotę 20 maja na terenie za powstającym parkingiem odbędzie się doroczny piknik z okazji "Dnia Cichociemnych". W tym roku na organizację imprezy będzie mniej miejsca a w przyszłym roku festyn w ogóle stoi pod znakiem zapytania. Dzielnica nie wie jeszcze jak pogodzić organizację popularnej imprezy z budową POW, która za rok będzie już bardzo widoczna.

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ Z BUDOWY PARKINGU:

Wylewają asfalt przy parku. Powstaje parking od Astaldi
fot. REDAKCJA
+ 0 głosów: 8 (0%) 8 -
Komentarze (13)

Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ nick
6 miesięcy temu ocena: 100%  13
Budowa tej autostrady POW to masakra dla mieszkańców Ursynowa i przyrody! Co za szaleństwo, budować obwodnicę przez środek ogromnego osiedla. Mam nadzieję, że uda się to szaleństwo zablokować.
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ poeta niezależny
6 miesięcy temu ocena: 88%  12
No właśnie! Gdzie jest Ursynowskie Centrum Kultury kłamczuszku bury? Parkingi dla develo stawiają i betonem dzielnie zalewają! Tacy jak wy w piękle się poniewierają! Nie was drzwi w metrze ścisną Niech wam palto świsną! Brzydkie słowa o was mi się cisną!
odpowiedz oceń komentarz 7 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bolek
6 miesięcy temu ocena: 82%  11
Trudno zliczyć ile już przydomków się dorobił burmistrz Kempa w związku ze swoim 2,5 letnim szkodnictwem - "burmistrz-drwal", "burmistrz wszystkich developerów", "bob budowniczy", "betonowy robert" ...
odpowiedz oceń komentarz 9 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ stenia
6 miesięcy temu ocena: 90%  10
Kochana redakcjo! Czekam na informacje o postępach na budowie Ursynowskiego Centrum Kultury! Pan burmistrz jeden i drugi mówili klnąc się na rany, że w marcu ruszy budowa! Tym czasem mój sąsiad tam kundla swojego wyprowadza ciągle. Kiedy ktoś powie prawdę w tej kwestii? Obawiam się że ta inwestycja nigdy nie powstanie.
odpowiedz oceń komentarz 9 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bolek
6 miesięcy temu ocena: 90% 9
Oni dużo kłapią dziobami, obiecują i nic w terminie nie oddają.
~ optymista
7 miesięcy temu ocena: 32%  8
a piszący "Sąsiad" musi sobie po jątrzyć ? miesięcznica jest każdego 10 go więc niech jedzie tam gdzie zawsze i tam nosi krzyż...
odpowiedz oceń komentarz 7 15
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Lolek
7 miesięcy temu ocena: 79%  7
To już nie jest śmieszne. Kempa zabetonuje wszystko na Ursynowie. Po nim zostanie pustynia. Pomocyyyyyyy Ratunkuuuuuuuu
odpowiedz oceń komentarz 19 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kazik
6 miesięcy temu ocena: 26% 6
Lolek naucz się czytać ze zrozumieniem >>> buduje Astaldi, a inwestycja jest rzadowa (Generalna Dyrekcja) a rząd jest PiSowski ...
oceń komentarz 6 17
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ adamm
6 miesięcy temu ocena: 90% 5
@kazik - uważasz że umowa podpisana z astaldi w 2015 przez GDDKiA to robota pisu? Nie żartuj nawet. Dodatkowo to w Warszawie na razie mamy po a nie pis...
oceń komentarz 19 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ bolek
6 miesięcy temu ocena: 93% 4
kazik jest z platformy to musi pisać takie głupoty.
oceń komentarz 13 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ kwakwaursynow
7 miesięcy temu ocena: 90%  3
Był park jest beton, były dziki, jest kurwa metalowy płot
odpowiedz oceń komentarz 18 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Radek
7 miesięcy temu ocena: 70%  2
Ten asfalt powinien być wylewany na Rosnowskiego, Relaksowej i Rosoła bo Wilanów kończy Korbońskiego.
odpowiedz oceń komentarz 14 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Sąsiad
7 miesięcy temu ocena: 74%  1
Kiedy Wy mieszkańcy się już zorientujecie będzie już po ptakach. 1. Kempa z waszej ukochanej Platformy Obywatelskiej wybuduje wam połączenie Belgradzkiej z Pileckiego po dwa pasy w każdą stronę bo liczy się przepustowość zorganizowana dla wyborców Orła. 2. Ciołko z Projektu Ursynów wybuduje wam parking na 500 samochodów ale tylko po to aby organizować tam imprezy bo wy tak daleko od domu swoich samochodów nie zostawicie. Między imprezami asfalt będzie służył jako parking ale dla pracowników Astaldi. Wy mieszkańcy Kazury będziecie chodzić do Stryjeńskich albo do Pileckiego żeby dostać się na Kazurkę lub iść na spacer do lasu bo przecież na głównej 4 pasmowej drodze dla bezpieczeństwa pieszych burmistrz zaproponuje barierki od Stryjeńskich po Pileckiego. Wy rowerzyści z Kazurki jeśli uważacie że Belgradzka bis zmieści się nie naruszając waszych instalacji to jesteście w wielkim błędzie. Nikt po wybudowaniu tak szerokiej drogi nie pozwoli Wam tam funkcjonować. Bawcie się dobrze.
odpowiedz oceń komentarz 20 7
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji